Nerad se vracím do hrůzostrašné historie,ale přece se zeptám !

Odkud bral Hitler plyn, kterým nechal zabít mnoho lidí ?!
P.S. Nepište že od RWA nebo e-on!

Nejlepší odpověď
Jikra

Začni tady. viz odkaz

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cy­klon_B

Další odpovědi
Damiana

Cyklon B vyráběla firma Degesch, která prodejem tohoto plynu vydělala v letech 1941 – 1944 téměř 300 000 marek Jen v Osvětimi se v letech 1942 – 1943 spotřebovalo 20 000 kg cyklonu B. Podle Hösse k usmrcení 1500 osob bylo zapotřebí 5–7 kg plynu. V táborových skladech byly po válce nalezeny hromady plechovek po spotřebovaném cyklonu B a dokonce plechovky s celým obsahem. V muzeu je vystaveno několik příkazu k jízdě pro nákladní automobily z osvětimského tábora do Dessau pro odběr cyklonu.

Zdroj: http://blog.ve­ruce.cz/histo­rie/nejvetsi-nacisticky-koncentracni-a-vyhlazovaci-tabor-aneb-osvetim-cast-1/

Fyzik

Cyklon B vyráběla ještě před válkou Frankfurtská chemička jako pesticid. Vyrábí se mimochodem dodnes, s jiným názvem, k původním účelům.
Doplňuji:
nikoli pesticid, ale insekticid.

led

"Adolf Hitler v Mein Kampf se zmíníl o použití jedovatého plynu:

V začátku velké války, nebo dokonce během války, jestliže dvanáct nebo patnáct tisíce těchto Židů, kteří kazili národ bylo nucené podrobit se otravnému plynu… pak milióny obětí na frontě nebyli marně
--- .
Tyto taktiky jsou založené na přesném názoru na lidskou slabost a musí vést k úspěchu, s téměř matematickou jistotou, ledaže onen svět se také učí jak se stavět k bojovému jedovatému plynu. Slabší natury musí říkat, že tohleto je případ být nebo nebýt"

V začiatkoch sa používal výfuk z naštartovaných áut, pri veľkom množtve sa vytiahli nezničené zásoby bojových plynov z 1.svetovej vojny, ktoré sa dopĺňali výrobou v nemeckých továrňach I.G.Farben a ďalších menších firmách

BANAN93

prostě shromažďoval vědce v tajných laboratořích stejně jako to dělali i ostatní – USA, Rusko, Čína, ............

Yperit..... docela se mi zdá zvláštní jak si američani hrajou v jejich filmech na to že kam přišli tak chránili děti vlastními těly

led

Aj keď použitie plynu na vraždenie Židov bola tragédia, v tomto Silvestrovskom období si neodpustím trochu úsmev:
"Hitler a nedoplatok za plyn "
http://www.you­tube.com/watch?v=i­za1RjSx4fI