neprořečí si to?

Až se štěstí unaví tak si na vás sedne.
Každý jsme strůjcem svého štěstí
Doplňuji:
pardon v nadpise mělo být neprotiřečí

Nejlepší odpověď
annas

Každý svého štěstí strůjcem – mám určité představy o štěstí, které se mně mohou splnit třeba za poomoci náhody, osudu, vlastním přičiněním…
Aby tomu tak bylo, musí se štěstí unavit a …

Mělo to tak být.

Další odpovědi
BEAES

Malinko si to protiřečí......

vagra

Myslím si,že problém je v nedokonalosti přísloví"Každý jsme strůjcem svého štěstí"
Nedokonalost je v tom,že se nepočítalo s tím,že někdy má štěstí i ten,kdo se o ně nepřičiní.
Protože by se to vysvětlovalo dost těžko,muselo vzniknout jiné,tyto případy legalizující vysvětlení.Tak se to hodilo na únavu štěstí.
Vámi uvedená varianta nehovoří o volovi,která je běžně používaná, tím pádem lehce posměšná.
Podle mě, to protiřečení není,pouze jde o upřesnění původního.