Neproběhla již promlceci lhuta?

Dobrý den, chci se zeptat, v roce 2004 jsem spachal trestný cin krádeže, mel jsem asi 5 liceni po kterých me neodsoudili, v roce 2008 tento pripad pozastavili a ted znouvu otevreli, neprobehla uz u me nahodou promlceci lhuta???? Podstatne ale je ze od roku 2004 ziji radnym zivotem dekuji za odpoved Jirka

Odpovědi
standa

Aniž bych věděl detaily o těch zmiňovaných 5ti soudních líčeních, tak je nepochybné, že případná promlčecí lhůta byla díky těmto soudním řízením POZASTAVENA.

Skutečnost, že od r.2004 žijete spořádaným životem, je pro vaše případné potrestání absolutně nepodstatná.

Významnou se tato skutečnost (řádného života) stane až v okamžiku, kdy budete žádat o případné prominutí zbytku trestu…, tedy až poté co budete odsouzen.

Doporučuji, abyste se obrátil na advokáta, který by měl ze znalosti celého vašeho spisu snadno rozpoznat, zda je teoreticky možné uplatnit nárok na promlčení.

Já jsem přesvědčen, že na 99% nikoli ☹