Nepřipadá vám, že odpovídáme ironií? S nevolí, že ten druhý se na něco ptá a my mu odpovídáme někdy sarkasticky…

Myslím na otázku, kde se tazatelka – nebo nechme to tak. Jste tak už moc povýšeni abyste dokázali odpovědět na jednoduchou otázku, ve které je prosba o radu, tak sarkastickým způsobem, až nelidským? Jak moc jste výš nad ostatními lidmi? A když tu Vaši „odpověď“ ostatní označkují jako nejlepší, neznamená to že se ztotožňují povahou nedopřát ostatním to nejlepší, přesto je „jakási“ odpověď bez snahy poradit, bez znalosti této problematiky, ta která je nejlepší? To může tímto způsobem odpovídání získat Zlatou za pár měsíců fungování? Za odpověď: že získá třeba několik Oskarů a je z tebe rázem hvězda a nejen tady ale i v Hollyvodu?

Nejlepší odpověď
barnajka

Možná je to povýšenost, možná jen špatně vyhodnocený signál. Někdy se totiž opravdu těžko rozeznává, nakolik dotyčný svou otázku myslel vážně a nakolik jenom zkouší naši trpělivost, potažmo hranice, kam až jde na tomto webu zajít.
Pokud mám z otázky pocit, že vážně myšlena byla, snažím se přílišné ironii vyhýbat.
Na druhou stranu jsou i tací tazatelé, co si o ironickou odpověď vyloženě koledují.
Ba co víc: oni ji od vás vlastně očekávají a těší se na ni!
Odpovězte jim normálně (=seriozně=nudně), a v lepším případě je zklamete; v tom horším přímo urazíte. Tomu fakt věřím :))

Máte ale pravdu, že povýšenost a urážky sem nepatří. Vždyť i ta ironie/sarkasmus jde vyjádřit s jistou noblesou – tak, aby dotyčnýho trkla, ale přitom neublížila.
Ctím heslo: Jak ty ke mně, tak já k tobě. Slušnost oplácím slušností, ironii ironií, nevymáchanou papulu nevymáchanou papulou (to mi jde obzvlášť dobře :)).

Určitě se někdy může stát, že se spletu a danou situaci špatně vyhodnotím. Tímto se všem poškozeným předem omlouvám a zároveň prosím, aby si do příště i oni seštelovali svůj aparát a případná nedorozumění tak eliminovali na maximální minimum :)
Chyba totiž nemusí být jen na přijímači (já), ale i na vysílači (oni) ;)

Další odpovědi
Sůwa

Při nejlepší vůli některá otázka k troše té ironie přímo provokuje. Mnohdy se tazatel vůbec nesnaží položit dotaz srozumitelně a nereaguje ani na žádost o upřesnění dotazu. To by se na druhou stranu dalo považovat za opovrhování rádci, stejně jako v případě, kdy se rádce snaží najít nejvhodnější odpověď a tazatel se ani neobtěžuje dát najevo, zda mu odpověď pomohla, nebo nepomohla. Další sporné dotazy jsou takové, kde je možno získat odpověď zadáním do vyhledávače, nebo žádosti ( přímo příkazy ) k vypracování domácích úkolů do školy. Tato otázka patří právě do kategorie těch, na které nelze odpovědět, ale zasloužila by diskuzi. Jenže diskuze by se mohla zvrhnout ve vzájemné napadání, to už tu taky bylo.
Doplňuji:
Promiň Heřmane, ale právě tvůj dotaz je ukázka, jak by formulace vypadat neměla – na co se vlastně ptáš?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nelze-naistalovat-programy-i-po-doinstalovani-chybejicich-souboru

dudu

Svoje odpovědi se vždy snažím formulovat korektně. Avšak nedokáži sarkasticky nereagovat na otázky, kde jsou do nebe volající pravopisné chyby a otázky ze kterých čiší drzost a špatná výchova tazetelů.

Andělé

Ano. Je tu někdo,kdo je natolik povýšený,nadutý a pompézní,až to bije do očí.Mně už z toho tolik bolely oči,že jsem se na něj raději přestala dívat. Tady to jinak nejde…

lukas.zmizik

inu, snazim se odpovidat normalne, a kdyz uz je v moji odpovedi nejaka slovni hricka, nepovazuji to za povyseni, protoze, aspon myslim, nikdy sem neodpovedel na otazku pouze slovni hrickou a bez odpovedi…

na body moc nehledim, nevim totiz, zda je uzivatele udeluji jako podekovani za vubec nejakou odpoved, anebo zda se udeluji za spravne odpovedi… protoze obcas si v kategorii, kde jsem si jist a ktera souvisi s mym profesnim zivotem, vsimnu udelenych bodu i u odpovedi zcestnych a spatnych…

venkovan

Jsem občas, někdy víc, někdy méně, nikdy vůbec ne, „jedovatý“. Ale není to povýšeností, víc mne některá otázka k tomu přímo vyprovokuje. Jindy zas když vidím, že je tam víc dobrých odpovědí zkusím odpovědět na jiný význam nějakého slova v otázce apod.
Možná ta ironie u mne je dána prostředím ve kterém jsem dlouho pracoval. V partě chlapů kde jsem pracoval, mi leckdy chlapi (později zas já) dokázali tou ironií říci hodně pravdivých věcí. Řekl bych – „ťali do živého“.
Jen bylo potřeba se nad tím co říkají a proč se zamyslet. A dnes mohu říci, že na ně rád vzpomínám. Ono to bylo trochu i o tom, že „hloupému řekni, chytrému napověz“. Mimochodem – mnohokrát mi to taky museli říci „po lopatě“.
Doplňuji:
A na body stejně jako Zmizík a další si nehraji. Beru je víc jako součást této stránky, pro mne tyto stránky jsou víc o tom, o čem lidi přemýšlí, co je trápí, co chtějí se dozvědět a i někdy o možnosti se trochu pobavit, když někdo má dobrou odpověď která vyloudí úsměv na tváři.

Drap

Možná , že formulace mé odpovědi nebylo nejšťastnější. Byla samozřejmě celá pojata s nadsázkou a humorem. Necítím se ale stejně nijak provinile. Nevím dost dobře jak na takovouto otázku dost dobře bez nadsázkyodpovědět. A podobných dotazů zde je celá řada. Někdy musím opravdu přemýšlet o tom, zda jde o žert, nebo zda byla myšlena otázka vážně. Před nedávnem tady byly otázky obdobné, Jak se stát záhadologem? Jak se stát mentalistou ?
Doufám, že jsem se tazatelky nijak nedotkl, pokud ano, tak se jí omlouvám.

jendahun

První dvě ženské to napsaly výstižně a pěkně.Jenom dodám,že pravděpodobně nikdo nikoho nechce urážet a člověk který ztratí smysl pro humor,je sám ztracen.I lehká ironie patří k humoru.

anonym

Postoj i důvody případně glosoval dudu, jinak podobné polemiky tu již byly, třeba ti pomůže náhled do odkazu níže:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nekteri-uzivatele-na-odpovedi-cz-stale-odpovidaji-na-ruzne-otazky-radoby-vtipne-ale-absolutne-ne-k-veci