icurusL

Nepřipadá vám smutné, jaký vliv mají tzv. youtubeři?

Přijde mi to směšné i smutné zároveň jak z nudy brouzdám po Youtube a koukám ve vyhledávači na stovky kanálů dospívajících nebo poměrně dospělých jedinců jak se snaží uplatnit na internetu a doufají že jednoho dne budou slavní a bohatý. Dnes už je to těžké, protože musíte přijít s „originální“ myšlenkou/nápadem. Nevím jestli si to neuvědomují nebo prostě mají tolik volného času, ale já bych se na to s prominutím vyPRD. Abych se díval na jednoho člověka…kdeže, na desítky lidí jak dělají něco za co jsou (už ne tak moc) placení, je podle mě jen ztráta času. Chápu, já se taky občas na někoho podívám, ale jen proto, že nemám náladu na film nebo jen chci zabít čas, ale abych u toho strávil od rána do večera a díval se na lidi kteří svůj život zaprodali, to už by mi bylo milejší shlédnout celou řadu Ordinace v růžové zahradě. Samozřejmě tu nenarážím na všechny, jsou i tací co pomáhají (vybírají peníze pro charitu atd.), ale jsou i tací, co hloupé lidi akorát využívají. Je to až moc velký business.

Nejlepší odpověď
annas

Na co či na koho mají vliv tzv. youtubeři? Myslím si, že ovlivňují především mladé jedince, kteří se jejich prostřednictvím začleňují do sociálních vztahů.

Svět reálný se propojuje se světem virtuálním, takže je nejde oddělovat, ale měly by se rozlišovat.

Jenže interakce s virtuálními jedinci záleží často na výchově v rodině, na mediální gramotnosti, hodnotové orientaci, na tom, zda se rodiče svým potomkům věnují, zda se třeba děti necítí osamělé, nemají skutečné kamarády atd.

Záleží také na tom, co jim YU přináší. Další skutečnost, která mně vadí, že se se školními úkoly obracejí na různé stránky, vůbec neřeší, že když jim někdo úkol vypracuje, že jde o medvědí službu.

Každý má jiný pohled na užitečnost sociálních sítí, často nerozlišuje, co je pravdivé, co je přínosem atd.

Možná byste se měl zeptat těch, kteří věří všemu, co se převážně na sociálních sítích objeví.

Většina yuotuberů i ostatních je vedena snahou se zviditelnit, ukázat, co dovedou, že jsou jedineční bez ohledu toho, že často ubližují. Přece je pro ně nejlepší hrabat si na vlastním písečku.

„Lid chce být klamán, tedy je klamán.“ — Latinské přísloví

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/5763-neznamy-autor-svet-chce-byt-klaman-tedy-jej-klamejme/

Další odpovědi
Edison

Podívej se na superstar… Kolik lidí si myslí, jak jsou skvělí a vyjímeční… a ono to tak vůbec nejni… Nedostatek pokory, nedostatek soudnosti, nedostatek sebekritiky… Nabubřelost, pocit nadměrné vyjímečnosti, nic se jim nesmí vytknout… bo přeci i se svými nesmysly maj PRÁVO těmi nesmysly otravovat všechny kolem…

Roman71

Nepřipadá.. ono to je smutné.
Neřeknu, když video má sdělovací hodnotu, například v podobě nějakého užitečného návodu.. ale prosadit se za každou cenu s cílem zbohatnout??
Člověk, který se nudí, mívá nejhorší nápady, a každý takový internetem šířený „produkt“ si svou cílovou skupinu najde, nejčastěji mezi znuděnými mladými lidmi.