Avatar uživatele
autacek

Nepřijdou vám některé zoologické zahrady jako vězení pro zvířátka?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Ametyst před 1520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Z principu jsou všechny zoologické zahrady formou vězení, neboť brání přirozenému pohybu zvířat a vytrhávají je z jejich přirozeného prostředí. A je úplně jedno, že mají relativně velký výběh. Furt je to malý plácek a je to stejné jako kdyby byl člověk ve vězení a měl možnost jít na velký dvůr, což vlastně většinou i vězňové mají. Samozřejmě už slyším ty argumenty, že ta zvířata ve svém přirozeném prostředí by někdo upytlačil apod., jistě je to možné u mnohých z nich, ale to nic nemění na principu, že zoo je vězení pro zvířata. Stačí se zamyslet nad tím, jak by každý z nás vnímal to, kdyby nás zavřeli do domu se zahradou a nikdy bychom nesměli za plot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Už jsem v ZOO dlouho nebyl, ale naposledy na Svatém kopečku u Olomouce a ve Dvoře Králové jsem ten dojem neměl. Některá zvířata byla dokonce ve volném výběhu bez mříží, třeba malé opičky. Úplně jsem žasnul, že neutíkají. Asi neměly důvod. Ne náhodou se zvířata v zajetí dožívají vyššího věku, než ta divoká. Je tam o ně dobře postaráno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Vlastně všechny. Liší se jen velikostí a vybavením cel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek