autacek

Nepřijdou vám některé zoologické zahrady jako vězení pro zvířátka?

Nejlepší odpověď
Alesh

Z principu jsou všechny zoologické zahrady formou vězení, neboť brání přirozenému pohybu zvířat a vytrhávají je z jejich přirozeného prostředí. A je úplně jedno, že mají relativně velký výběh. Furt je to malý plácek a je to stejné jako kdyby byl člověk ve vězení a měl možnost jít na velký dvůr, což vlastně většinou i vězňové mají. Samozřejmě už slyším ty argumenty, že ta zvířata ve svém přirozeném prostředí by někdo upytlačil apod., jistě je to možné u mnohých z nich, ale to nic nemění na principu, že zoo je vězení pro zvířata. Stačí se zamyslet nad tím, jak by každý z nás vnímal to, kdyby nás zavřeli do domu se zahradou a nikdy bychom nesměli za plot.

Další odpovědi
Kepler

Už jsem v ZOO dlouho nebyl, ale naposledy na Svatém kopečku u Olomouce a ve Dvoře Králové jsem ten dojem neměl. Některá zvířata byla dokonce ve volném výběhu bez mříží, třeba malé opičky. Úplně jsem žasnul, že neutíkají. Asi neměly důvod. Ne náhodou se zvířata v zajetí dožívají vyššího věku, než ta divoká. Je tam o ně dobře postaráno.

dubraro

Vlastně všechny. Liší se jen velikostí a vybavením cel.