kurec

Nepříjde vám že pokud se učíte nový jazyk tak poezie je to nejtěžší na přečtení?

Odpovědi
DoTazatel

Může být, protože se tam často používá odlišný slovosled (např. inverze) a jiná slovní zásoba (archaismy, nějaké zdrobněliny, né moc používaná synonyma běžných slov, zkratky, nedodržování interpunkce, nespisovné výrazy atd…).

Ale nejtěžší je v cizím jazyce nějaká oborově založená literatura. Člověk si třeba může s klidem přečíst povídku nebo román (dokonce i báseň) v AJ, ale bude pro něj daleko horší nějaké filosofické pojednání, ekonomická kniha, z fyzickou tématikou nebo kniha spadající do politologie… Když člověk neovládá slovíčka z toho daného oboru (jako třeba ekonomika, fyzika aj) a nějaké fráze a výrazy s ním související, tak to pro něj nebude moc dobře čitelné.