geekocz

Nepřijde vám, že díky podobným webům jako je tenhle lidé hloupnou?

Někteří lidé se nad svou otázkou ani nezamyslí než ji položí. Lidé přestávají přemýšlet a spoléhají se na ostatní, že to vymyslí za ně.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Mnoho lidí zde pokládají otázky ze vzdělávacího důvodu. Někteří se snaží být s otázkou zajímaví. Někteří chtějí využít tento web a podělit se se zkušenostmi. A nebo jak právě říkáš jsou líní se nad dotazem zamyslet i když server je určen právě k otázkám byť nepromyšleným či nesmyslným. Mě spíše vadí tazatelé kteří pokládají otázky které zde již xkrát byly zodpovězeny. Ovšem teorie kterou zde uvádíš je dle mého spíše nepravděpodobná.

Další odpovědi
anonym

Ne – hlupáci byli, jsou a budou… To nezměníš… Lidé hloupnou neochotou se postarat o sebe sama.
😉
Ale – proč tento web existuje a funguje:

  1. přináší majitelům zisk
  2. rádci se baví (a mají pocit, že tazatelům pomáhají – a mnohdy tomu tak i je)
  3. tazatelé se (někdy) dozvědí ve zkratce to, co by jinak museli dlouho studovat

___

  1. baví se i tazatelé (třeba pokládáním záludných a nebo nesmyslných dotazů)

annas

Když tato poradna vznikla, záměr byl zcela jiný. Také charakter otázek se změnil. Důvod založení Odpovědí je někde v archivu, nemůžu najít.

Názor konkurence na tuto poradnu je z ledna 2014:

"Vznikla v roce 2009 a je důkazem toho, že i firma může dělat svůj vlastní projekt pořádně. Snad proto, že není z Prahy. Velký respekt! Zřejmě moc dobrý produktový manažer a vedení, které věří v jeho úspěch. Prostě kombinace, která funguje.

Už za první 2 roky dosáhli velkého úspěchu a měli úctyhodnou uživatelskou základnu. Další rok 2011 vše potvrdil a jejich křivka růstu byla jasně exponenciální. Hodně strmá. Co více by si mohl autor takové stránky přát – je to splněný sen..Následující rok 2012 bylo velké překvapení.
Co Odpovědi? Překvapení z největších – propad jako hrom. Ve srovnání s nastavenou křivkou to bylo na odstřel. Ve srovnání s ostatní konkurencí k zamyšlení. Kde se stala chyba? Kdo ví… ".

Každý to vidí jinak … Neřekla bych, že lidé hloupnou, ale mnozí jsou pohodlní, jiní neumí hledat, najdou se i ti, kteří nevědí, další se baví …

Doplňuji:
Zapomněla jsem na odkaz
http://www.hup­s.cz/blog/624-poradny-v-cesku-odpovedi-cz.html

Více diskuse

Pepa25

Ne. Triviální dotazy, které „se dají lehce vygůglit“ jsou většinou rychle usazeny nebo odbyty … Stejně se ale tazatelům dostane poučení jak položit dotaz nebo jak hledat, dozví se nejrelevantnější zdroj, kde pak už mohou hledat sami atd.