zvonisek

Nepřijde vám lepší věřit něčemu nebo v něco než být nohama až příliš na zemi?

Asi bych nedokázala žít s vědomím, že zázraky, naděje, že nic nadpřirozeného neexistuje. Nejsem ateista, ale ani věřící, verim po svém a vážně jsou již důkazy, že po smrti není úplný konec, jen tma. Mohou se zdát sny, … Opravdu jsou jevy, které se stávají, ale zatím je nikdo nedokázal vědecky vysvětlit.

Nejlepší odpověď
Drap

I když je člověk ateista, nebo nevěřící, stále v něco věří ať už chce, nebo nechce.
Stále je celá řada jevů, které doposud nikdo nedokázal vysvětlit.

Další odpovědi
iceT

I s nohama pevně na zemi se dá věřit, ale nic se nemá přehánět.

ivzez

Zvonísku,

je mi líto, ale žádné důkazy neexistují. To jen někteří lidé
jsou něco vydávají za důkazy a jiní lidé jim/tomu věří.

Nelze vědecky vysvětlit něco, co neexistuje.

A ne, není lepší věřit pohádkám. Těm věří jenom ti,
kdo se bez nich nedokáží obejít, nedokáží se spolehnout
sami na sebe a převzít sami za sebe odpovědnost.

zjentek

Koukám na to trochu jinak a mám i teorii, ale jak říkám, jde o VLASTNÍ TEORII: Že je po smrti NIC, tvrdí vesměs tací, které už to TADY nebaví. Prostě to vzdali a dále je život NEBAVÍ, jsou jim unaveni a troufnu říct, že v některých případech i OTRÁVENI! A tohle nemusí jít ruku v ruce s věkem, to ne, i když… „POTOM NIC“ si zdravý a veselý člověk nepředstaví. PROSTĚ NEPŘEDSTAVÍ, bo to nejde. Z toho plyne, že „NĚCO POTOM“ není pro každýho. Toť má teorie. (;

ivzez

@Zjentek → tentokrát jste vedle.

Mne život ohromně baví, nic jsem nevzdala a nevzdávám, přestože
by některé problémy některé jedince přiměly k rezignaci.

zjentek

Pak tedy „něco potom“ je tady i pro vás. (;

Chce to úsměv, protože z „potom nic“ by se slabší člověk mohl i zbláznit!

ivzez

Ale jo, já beru, že se někdo neobejde „bez berličky“,
ovšem hrozně mi vadí, když mi tu berličku vnucuje.

anonym

jinak souhlas s ivzez v tom že třeba jakýkoliv život i plný utrpení je vždy lepší než to nic před ním a po něm … takže to trochu nabourává tu zjentekovu představu že lidé co nevěří v posmrtný život, jsou životem unaveni a chtějí ho ukončit, to si tedy rozhodně nemyslím. Jsou to prostě jen realisté, kteří nemají tu potřebu něco si nalhávat a umí přijmout i mnohe pravděpodobnější podobu reality a posmrtné existence než tu pohádkovou plnou andílků s harfičkami na obláčcích a se zlatou branou do nebes … někteří lidé se prostě nemají potřebu obelhávat.

zjentek

Vždyť jsem to napsal- „něco potom“ není pro každýho. (;

anonym

chápejte, jen proto, že se o tom jaksi sugestivně přesvědčíte a nepochybujete o tom, se z toho nestává pravda … takhle pravda nefunguje 🙂