DIH

Nepříchod do práce

Co se může stát když – dám v práci výpověď, výpo. lhůta trvá 2 měsíce, ale já musím do nové práce nastoupit dřív, stane se něco když do staré přestanu chodit.? Slyšel jsem něco o červených kartách nebo tak nějak, platí to ještě.?

Nejlepší odpověď
mosoj

Divil bych se že by tě nový zaměstnavatel zaměstnal bez ukončení starého pracovního poměru. Za to jsou pro něho mastné pokuty. Za vykázaná
áčka u starého zaměstnavatele , budeš muset zaplatit zdravotní i sociální pojištění , které jinak za tebe platí zaměstnavatel.

Další odpovědi
anonym

Máš na krku tzv. Áčko (Zetku). V nejhorším případě za tebe sežene náhradu a veškeré výdaje a náklady od tebe vymůže soudně. Stále máš povinnost plnit prac. povinnosti i ty 2 měsíce. Jedině se dohodnout o okamžitém zrušení prac. poměru.
Doplňuji:
A pro tebe nejhorší věc, když pominu ty finanční náklady za náhradu, je dostat podle ZP „propuštěn pro ztrátu důvěry“. To si neškrtneš ani na úřadu práce. Takže žádná podpora, ale rovnou jen soc. příplatky, to není moc peněz.