Kryšpín

Nepřehání to maďarský premiér Orbán s postojem proti imigrantům? Jaké můžou být sankce?

Jediný z celé EU jde tak tvrdě proti imigrantům, dnes s většinou hlasů byla schválena sankce proti Maďarsku a i převážně naši poslanci za ANO, paní Charanzová, Dlabajová, pánové Ježek, Tělička za TOP Pospíšil, Štětina za socialisty budoucí ministr Poche. Pokud Maďarsku odeberou dotace, tak může také špatně dopadnout.

Nejlepší odpověď
Kepler

Orbán to nepřehnal, jen jako jediný všechno řekl na plnou hubu. Budiž mu za jeho statečnost dík a obdiv. Není v tom sám, takové stanovisko má i celá Visegrádská čtyřka. Naši zástupci mu vrazili kudlu do zad, protože se domnívají, že nějaké dotace jsou důležitější než budoucí problémy s imigrací. Ať si Brusel ty své dotace vetknou mezi půlky! My i další státy nakonec můžeme taky přestat do bruselského fondu přispívat.

Další odpovědi
Drap

EU chce zřejmě z Maďarska vytvořit protektorát pod svojí správou.. Držím Orbanovi palce

anonym

Nejde mi do hlavy, jak může někdo z ANO odsouhlasit sankce pro Maďarsko, když Babiš věčně tvrdí, jak migranty do ČR nechce. Dyť tím, že odsouhlasili sankce pro Maďarsko, dali najevo, že s migranty souhlasí, nebo to přijde jen mně?
Potom mě ještě napadlo, že to muže být kamufláž, takový to, že když Maďarsko a ti okolo migranty přijmou, o to méně bude EU urgovat ČR migranty příjmout. Raději oni než my. 😁

autacek

No já myslím, že bychom si měli dát dobrý pozor na strany, které před občany tady doma dělají jedno („ani jednoho migranta“), ale jejich poslanci hlasují v EU parlamentu něco naprosto jiné.

xxx3

Orbán vůbec není odpůrcem migrace, ta je pro něj naopak darem z nebes, protože mu umožňuje snadno odůvodnit postupné budování kleptokratické diktatury na způsob Putinova Ruska. Jestli dnes třeba řada lidí u nás vidí jako problém to, že předseda vlády ovládá významná média, tak by se měl dobře podívat, jak to vypadá v Maďarsku. Fandit něčemu podobnému je krátkozraké, nebo spíš šílené.

Kepler

Ono to asi s těmi sankcemi proti Maďarsku nakonec nebude tak horké. Jak jsem se doslechl v TV diskuzi, muselo by s tím souhlasit všichni členové EU. Takové Polsko by nesouhlasilo určitě, jak už předem dalo vědět. Doufám, že je to pravda.

xxx3

Polsko je také kapitola sama pro sebe. Stát s rysy teokracie, kde katolická církev aktivně zasahuje do téměř všech oblastí života, exekutiva si podřizuje soudní moc.....ano, je pravda že spojenectví s Maďarskem je tady výhodou. Můžou si vzájemně krýt záda ve svých špinavostech. Kdyby se prakticky celá Evropa shodla na tom, že v Polsku „znásilňují soudnictví“, tak je tady Orbán, kamarád z mokré čtvrti, který bude krýt záda.