Bobas

Neprávem podané trestní oznámení pro vydírání! Poradíte co dál?

Prosím o radu. Člověk, kterému jsem půjčil větší částku peněz a který ani po několika mých telefonátech mě peníze nevrátil, podal na mne trestní oznámení pro vydírání ! Byl jsem předvolán na místní policii, kde mě vyslýchali dva kriminalisté, kteří proto přijeli z 50 km vzdáleného města, kde bylo TO podáno. Místní policisté si věc nenechali pro sebe a v našem malém městě jsem byl hned lidem podezřelý lump. Byl učiněn zápis z mého výslechu, a protože jsem byl dlužníkem označen za vyděrače, což se nepotvrdilo, dokonce nedávno soud rozhodl, aby všechny peníze i s úroky a dalšími náklady uhradil, chtěl bych poradit, jak dál postupovat, aby mu neprošlo ani toto nařčení. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak podle mě by se mohlo jednat o křivé obvinění.
Já teda nevím všechny ty detaily, ale primárně bych se soustředil na to vrácení peněz, těžko z něj něco dostaneš, pokud bude sedět za katrem. Tím nechci říct, že pokud tam sedět nebude, že se to povede, ale šance je o něco vyšší.

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-4-paragraf-345

Další odpovědi
sesednizkola

Hele tady je kazda rada draha, bez dobreho pravniho zastupce se asi neobejdes.

cukrar

Bez podrobného spisu Vám neporadí ani právník. Nejdříve se musí nastudovat, co bylo zapsáno. Podle toho se zvolí správný postup.

Jak postupovat dále, vezměte všechny písemnosti, předložte je někomu znalému a ten poradí.

Drap

Můžeš podat na něj trestní oznámení.