zemi001

Nepoznáváte, co je to za čmouhu?

ahoj, oběvila se mi na tv tato čmouha, umýt nejde. nevíte co to muže být nebo ja se jí mužu zbavit? děkuji

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Prach pod krycím sklem. Možno vyčistit za cenu pracné demontáže.
2/ Vadný displej. Nový displej nebo celý televizor.

Další odpovědi
Arne1

To vypadá na chybu v podsvětlením LCD televize, zkus najít nějakého servisaka v okoli

L. da Vinci

A zkusila jsi přepnou program?

Možná, že by postačilo vytáhnout zástrčku ze zásuvky, jak se to dělalo se sovětskými televizemi.

Kepler

Pokud můžu ze snímku posoudit, tak jde o starou vakuovou obrazovku a ty barevné TV žádné krycí sklo nikdy neměly, tím méně LED displaye. Předpokládám taky, že máte na mysli zejména ten tmavší kout. Může jít o pokles napětí na vychylovacích cívkách obrazovky, nebo jinou elektronickou závadu. Neopravitelné, pokud to opravdu není nějaká špína.

jáára

Vydadá to jako promáčknutý. Ta odrazná plocha displaye, která rozptyluje podsvícení.
Výměna displaye nebo si zvyknout.

mzm

Není to důsledek nějakého příliš iniciativního čištění? Zateklá „kapalina“? Něco podobného jsem řešil u LCD u kompaktu, po rozebrání a odstranění kapaliny, která byla po krycí vrstvou flek zmizel. Ovšem rozebrat LCD u kompaktu a televizi bude trochu rozdíl.

zemi001

ano programy jsem opravdu přepínala a je to všude stejné. a nejedná se o tmavý kout ale o flek kousek od koutu (nad zády poslední žirafy)

gecco

Keplere – to je LCD jako vyšité…
😉

Kepler

Možná. Plochá je, ale to byly i CRT. LEDku s tak širokým rámem jsem ještě ale neviděl. Nicméně krycí sklo taky nemají.

dubraro

To víš, že mají. Jen to asi není sklo, ale plast. Podívej tady: https://www.go­ogle.cz/url?sa=i&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=images&cd=&cad=­rja&uact=8&ved=0a­hUKEwir5uuRztXSAh­VCfiwKHZ7CDZEQ­jRwIBw&url=https%3A%2­F%2Fwww.dnd.ut­wente.nl%2F~grit%­2Fbacklight%2Fccft­.html&bvm=bv.149397726,d­.d24&psig=AFQjCNH-tK39KzynIpoya3RI­lA52dgQ1BQ&us­t=1489567616748946

mzm

https://www.go­ogle.cz/search?q=lcd+te­levize&client=fi­refox-b&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwi-2sHTxdXSAhWED­SwKHZWVCX8Q_A­UICSgC&biw=1670­&bih=930

cochee

Jaký široký rám? Rám vidím úzký černý, odhaduju 2–3 cm, to do červena kolem je barva na zdi nebo jiné pozadí za bednou :)