tvaruzekcz

Neporušuje výrobce ochucených Birellů legislativu nebo neklame náhodou zákazníky?

Koupil jsem si Birrel ´Červený pomeranč´v 0,5l plechovce a na ní je ve složení napsáno 40% (!!!) nealkoholického piva, 2 % citrónové šťávy z koncentrátu a 0,5 % šťáva z koncentrátu červeného pomeranče. Těch zbylých 57,5% je co? Voda? Takže jsem si koupil nealkoholické ochucené pivo nebo vodu ochucenou nealkoholickým pivem a šťávou? A proč tam je 4× více šťávy z citrónů když to má být pomeranč a navíc červený?

Nejlepší odpověď
marci1

Nejedná se o nealkoholické pivo, ale o „Birell Červený pomeranč míchaný NÁPOJ z nealkoholického piva“. Pomeranč zřejmě proto, že obsahuje přírodní pomerančové aroma. 🙂
https://nakup­.itesco.cz/gro­ceries/cs-CZ/products/200102026­0951

Další odpovědi
elkon

Je to nealkoholický „blivajz“. O pivu v názvu není zmínka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.