Busman

Neporadil by mi někdo s popsaným problémem u desky paměti?

koupil jsem podle manuálu k desce paměti DDR 3 8GB 1600 Mhz ale zjistil jsem, že mi nejdou, protože výřezy na pamětech se neshodují s výřezy na slotu na

Neporadil by mi někdo

Odpovědi
Kelt

Můžeš zboží vrátit, reklamovat a chtít peníze. Můžeš instalaci přenechat odborníkovi. A pokud je v manuálu napsané to, co sis koupil a nejde to, možná bys mohl žalovat někoho. V USA žalovala žena výrobce mikrovlnek, že něco neuvedl, asi, že se tam nesmí dávat kočka, ona ji tam dala a chtěla po něm náhradu a soud jí dal za pravdu.
Nevím konkrétně o co se jedná, jak to vypadá, ale když někdo něco doporučuje a není to pravda, je vinen ten kdo dal špatné informace. Ale ještě se podívejte, zda je správný originál textu. Pak za špatný překlad si to musíte vyřídit s někým jiným.
A když se vrátím k tomu vašemu případu, píšete, že výřezy neodpovídají. Není tam možnost výřezy vyvrtat, že ta deska se hodí na více použití a to se liší pouze výřezy na určitých místech, které se snadno získají.

Arne1

Když jsou výřezy jinak, tak to má svůj důvod. Asi to není DDR3.

anonym

Jak píše arne1. Ty výřezy jsou u těch různých typů pamětí na jiných místech naschvál aby nebylo možné DDR2 paměť narvat do slotu DDR4 a podobně 🙂 jinými slovy pokud kvůli výřezu nemůžeš paměť do slotu vložit jsou jen dvě možnosti.

  1. Nekoupil si správný typ paměti, znovu se podívej do manuálu k desce
  2. Dáváš tam tu paměť obráceně, stačí otočit o 180 stupňů 🙂 to je druhá funkce výřezu, protože není přesně uprostřed má bránit tomu, aby někdo paměť do slotu dal obráceně.

Arne1

Kelt: Tos trochu přehnal, doufám, že nikoho nenapadne tvou radu brát vážně. Pokud o problému nic nevíš, tak …

led

Ja som to riešila tak, že napriek „akotakej“ znalosti VT som prišla do predajne s počítačmi (pozor, nie do nejakého supermarketu, kde sú nie predavači, ale podavači) a žiadala som nielen pamäte, ale aj ich vloženie do PC.
Tomu sa hovorí „dôveruj, ale preveruj“

Arne1

Rozumný postup. On si každej myslí, že je ajťák když umí pustit Word.

Busman

Díky za odpověď, prošel jsem si znovu manuál k desce a to v originále v angličtině a problém je vyřešen. Bohužel mě nenapadlo že by mohl být špatný překlad do češtiny. Díky za odpovědi

anonym

zajímavé, že by se překladatel tak hrubě seknul a zaměnil číslovky v termínech které se ani nepřekládají ? … mno .. možné to je 🙂 ale v tom případě je to jistě nezáviděníhodné pro chudáka uživatele, který se v tom vykoupe.