marci1

Nepomohlo by k sestavení koalice a vlády zamknout poslance ve sněmovně a pustit je, až se dohodnou?

Podobně jako se volí papež? 🙂

Obr.: pixabay

Ad "aliendrone: Samozřejmě by museli rovnou i vyslovit důvěru vládě. 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

marci, jsi génus! Ještě bych jim zamkl bufet! Navíc by jim k tomu hrála pořád dokola Óda na radost. 🙂

Další odpovědi
ivzez

To vůbec nezní marně!

hapiky

Ovšem že pomohlo. V minulosti se to už aplikovalo. Taková vláda by ovšem potom asi dlouho netrvala. Navíc bychom byli asi okolním světem považovaní za Barbary.

led

zaujímavá otázka, ale je k dispozícii toľko bielych sanitiek s červeným krížom, čiernych kočov a čiernych koní na poslednú cestu a príslušného odborného personálu?
Podľa môjho názoru, by práve naopak diskutovať a rozhodovať by mali verejne, ale bez možnosti vplyvu okolia, bez možnosti nechať sa ovplyvňovať kladnými/zápornými reakciami médií a samotných občanov… nevidieť dňa ani noci, nepočuť škripot mestskej dopravy ani spev vtákov a čo najhoršie, nevidieť tváre a nepočuť hlasy svojich voličov a sponzorov… až príde čas a z komína bude stúpať biely dym a otvoria sa im okná a brány do sveta ľudí.
Vyslovená dôvera takto zvolenej vláde je automatická,
…ak pozrieme na spôsob voľby Pápeža, uvažuje niekto po takejto voľbe o vyslovení dôvery alebo nedôvery Petrovmu nástupcovi? Nie, každý to berie ako jasný fakt, takto a nie inak…

Kajoch

Možná,snad...­..pokud by se ovšem spíš nepoprali a otevřít by se potom muselo…kvůli rychlé pomoci!

aliendrone

Bohužel…, systém je PROPRACOVANÝ. S tímhle by si poradil raz dva – přesně jak píše hapiky. Po vynuceném sestavení (a uvolnění tlaku) by totiž okamžitě následovalo vyslovení nedůvěry vládě – a ZASE jsi na začátku. :(

zjentek

Jo, ale pouze ty, kteří u voleb dostali hlasy. Co tam řeší třeba ČSSD? ;p

ivzez

Zavření bufetu by mohlo pomoci,
ale přehrávání stejné melodie bych už vnímala jako týrání.

(Navíc by mi přišlo škoda i Ódy na radost.
Když už, tak spíš nějaké m-ta-ta, m-ta-ta → dechovku.)

aliendrone

Žádná dechovka – i té je pro ně ŠKODA! Povinně přehrávat repertoár Radka Bangy – a VIDĚLO BY SE! ;) :D :D