Avatar uživatele
nikeroska

neplatič přídavků na zletilé dítě

Dobrý den, obracím se na na Vás s otázkou… Co mám dělat, když mi otec neposílá soudem stanovené peníze na výživné? Už je to 3tí měsíc ode dne platnosti rozsudku. Nevím jestli mám čekat do 4tého měsíce = trestní čin, a pak jít na policii, nebo s tím mám dělat něco hned? Případě co? Předem děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, marci1 před 3793 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Zkuste otce nejdříve kontaktovat ( v případě, že jste spolu v telefonickém, či písemném kontaktu ). Pokud nebude nadále platit, doporučuje se po 4 měsících obrátit na soud s návrhem na exekuci na jeho majetek.
Viz zdroj : http://www.me­sec.cz/aktuali­ty/neplaceni-alimentu-se-v-cr-stava-folklorem/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
eS1827

Já osobně bych kontaktovala otce dítěte a snažila se vyzjistit důvod neplacení. Pak je možný další postup

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Vyzvěte (nežádat!, neprosit!) otce písemně k doplacení dlužného výživného (uvést přesnou částku!), stanovte rozumný termín (dejte mu minimálně týden, ale radši 15 dnů od data odeslání) a vyzvěte jej k nápravě do budoucna (můžete i pohrozit exekucí).
Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.
Uchovejte kopii, podací lístek i potvrzenou dodejku.

Pokud otec ve stanoveném termínu nezaplatí, obraťte se na soud.


Ocko,
na jakého manžela?
Doplňuji:
Ocko se mýlí:
zaměstnankyně sociálky nevědí, „zda má smysl podávat exekuci“.
Neznají situaci otce a netuší, zda je co exekuovat
(zda má nějaký příjem, majetek, …).

Pro získání dávek státní sociální pomoci i pomoci v hmotné nouzi
je nutné doložit příjmy, do nichž se počítá i výživné, jež Vám otec
neplatí. Navíc budete muset doložit, že jste podnikla všechny kroky,
abyste od otce dostala, co Vám právem náleží.

Proto nedoporučuji spoléhat na sociálku,
ale začít písemnou výzvou,
a pak se případně obrátit na soud.

Spíše než na sociálku bych doporučila obrátit se na občanskou poradnu v okolí.
Porada je zdarma a mohou Vám pomoci i se sepsáním výzvy otci
nebo později se sepsáním návrhu k soudu.

Adresář občanských poraden:
http://www.ob­canskeporadny­.cz/component/op­tion,com_porad­ny/Itemid,8/vi­ew,poradny/

Specializovaná bezplatná právní pomoc:
http://www.po­trebujipravni­ka.cz/podrobne-informace/spe­cializovana-bezplatna-pravni-pomoc

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemyslím si, že snažit se kontaktovat otce vám přinese něco pozitivního. Ten přece dobře ví, že vám peníze neposílá. Asi bych na Vašem místě zašla na odbor péče o děti na sociálku. Blíží se Vánoce a vám chybí tříměsíční výživné. Na sociálce vám nejlépe poradí, jestli bude mít smysl uvalit na manžela exekuci. V každém případě byste se měla zajímat o možnost získat nějaký příspěvek, abyste současnou situaci dokázala překonat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek