lajojo

neplacení za tv.

nejsem majitelem a ani doma nemám žádný tv.přístroj jsem přesto povinnen platit za tv.145kč

Nejlepší odpověď
standa

Zajděte si na nejbližší poštu a zde placení koncesionářských poplatků odhlašte.

Další odpovědi
BEAES

Já si myslím,že když nemáte TV, nemusíte platit nic!!

Zdroj: https://tvp.ces­katelevize.cz/po­platky/domacnos­ti.php

Miroslavst

Už zde jednou takový nebo podobný dotaz padl.
Nepotěším vás, ale platit musíte. Už jen proto, jelikož máte počítač. Na něm můžete sledovat tv pořady a tudíž byste měl platit. Jinak u nás to zákonodárci vyřešili tak, že koncesionářem-tedy plátcem poplatku je každý kdo odebírá elektrický proud.
Tolik tedy k vaší otázce.

Nyní rada: Zajděte na poštu a tam podepíšete čestné prohlášení, že nevlastníte tv přijímač a od následujícího měsíce poplatek platit nebudete. Čestné prohlášení je jen čestné prohlášení. Na kontrolu k vám nikdo nepříjde, jelikož nemá u vás co dělat. To by musel mít soudní příkaz a ten jen pro kontrolu televize nedostane.

přikládám kopii ze zdroje:

Často kladené otázky
Nemám televizi, ale mám elektroměr. Budu nucen od 1.října platit poplatek!?

Pokud nemáte televizní přijímač, tak ne.

Poplatníkem je podle zákona každý odběratel elektřiny, který není přihlášen v evidenci poplatníků a který na písemnou výzvu České televize do 30 dnů neprokáže čestným prohlášením, že není vlastníkem ani uživatelem televizního přijímače. Poplatníkem také nejste, pokud na výzvu České televize sdělíte, kdo z vaší domácnosti je evidovaným poplatníkem, popř. že jste evidován jako poplatník na jiné adrese,než kam byla adresována výzva.

Co všechno je televizním přijímačem a podléhá tedy platbě televizního poplatku?

Zákon 348/2005 Sb. v platném znění stanoví, že předmětem televizního poplatku, tedy televizním přijímačem, je zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu. Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej držitel upraví k jinému účelu.

Televizním vysíláním, resp. převzatým televizním vysíláním se podle § 2 zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání rozumí vysílání původních televizních programů nebo jejich podstatných částí a jejich současné, úplné a nezměněné šíření pro veřejnost prostřednictvím vysílačů, kabelových systémů (včetně IPTV) a družic či jiných technických prostředků.

Osobní počítač, který je vybaven televizní kartou nebo USB tv tunerem, je technickým zařízením, které má všechny parametry televizního přijímače. Je proto předmětem televizního poplatku.

Televizní vysílání, které je možné přijímat na osobním počítači digitálně z internetu nebo části televizního vysílání, které je možno přijímat na mobilním telefonu, nejsou televizním vysíláním. Ani poskytovatelé internetových služeb ani mobilní operátoři nešíří televizní vysílání pro veřejnost, to znamená tak, aby bylo volně dostupné pro každého občana, ale poskytují tyto služby individuálně. Osobní počítač (bez televizní karty) a mobilní telefon nejsou televizním přijímačem ve smyslu cit. zákona a nepodléhají platbě televizního poplatku.

Je povinen platit koncesionářské poplatky ten, kdo nemá klasický televizní příjímač,

  1. ale ve svém PC má televizní kartu, která příjem umožňuje?
  2. ani kartu v PC, ale může si naladit vysílání veřejnoprávní televize prostřednictvím IP­TV?
  3. ani kartu v PC, ale je připojen k internetu, tudíž si může naladit vysílání veřejnoprávní televize v podobě internetového streamu?
  4. ani kartu v PC, ale má mobilní telefon, který příjem televize umožňuje?

Odpovědi:

  1. ANO – PC s televizní kartou je televizním přijímačem, neboť umožňuje příjem televizního vysílání jako kterýkoli jiný televizní přijímač.
  2. ANO – PC s možností příjmu programů prostřednictvím IPTV je televizním přijímačem, neboť umožňuje příjem televizního vysílání a individuální volbu programu.
  3. NE – Není-li PC vybaveno televizní kartou a umožňuje pouze příjem televizního vysílání v podobě internetového streamu, není televizním přijímačem, neboť umožňuje reprodukovat jen omezený počet televizních pořadů, nikoli televizní programy ve smyslu definice zákona č. 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání, v platném znění (viz §2, odst. 1, písm. i, citovaného zákona) a neumožňuje tedy „individuálně volitelnou reprodukci televizního vysílání“.
  4. NE – Totéž, co v bodě b), platí i pro mobilní telefony, užívané v současnosti v České republice. Vybrané pořady, které pro sítě mobilních telefonů provozovatelé televizního vysílání nabízejí, opět nejsou „televizním programem“ ve smyslu zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Tyto mobilní telefony tedy nelze pokládat za televizní přijímače ve smyslu uvedeného zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích.

Jiná situace nastane příchodem mobilních telefonů 3. generace, způsobilých přijímat například televizní vysílání v systému DVB-H. Tyto telefony již umožní „individuálně volitelnou reprodukci televizního vysílání“ a půjde tedy o televizní přijímače ve smyslu zákona.

anonym

Nerozumím.Platíte za něco, co nemáte? A dotaz?
Tohle je oznámení.

anetadela1

To musí platit všichni. Prevence. Co kdyby jste si zítra tu televizi šel koupit. Pochybuju, že ji hned přihlásíte.

anonym

pokud to měl být dotaz, tak se zrušit poplatek určitě dá myslím, už jsem o tom slyšel.. když nemáte TV, tak proč by jste měl za ní platit.. obraťte se přímo na čt