evak

Neplacení výživného

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, co mám dělat, když mi bývalý manžel neplatí alimenty na naše dvě děti. Děti jsem dostala do péče v listopadu 2009 a od té doby nic. Zkoušela jsem již i soud (exekuční oddělení), který mi děti svěřil, ale ten mi nepomohl.
Moc děkuji za radu!

Nejlepší odpověď
standa

Dnes jsem již na obdobnou otázku odpovídal – viz zdroj níže.

Ve vašem případě doporučuji:

  1. napište exmanželovi dopis, kde jej vyzvěte, aby dlužné výživné doplatil do 3 dnů
  2. připravte si návrh žaloby na úhradu výživného (kterou budete později odesílat soudu) a kopii tohoto návrhu připojte k dopisu
  3. připravte si návrh oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu (které budete později odesílat Policii ČR) a kopii tohoto návrhu připojte k dopisu
  4. a dále jednejte jak je doporučováno v ´postupu´ připojené odpovědi
  5. Silně doporučuji, abyste ani na minutu nepřelýšlela o kompromisech…a naopak se držela hesla „zaplať TEĎ-HNED, jinak se potkáme u soudu“

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neplacene-vyzivneho-2

Další odpovědi
muma

Skuste zajit na policii a tam jim reknete jak se veci maji a hned moznate co se bude dit. Jestli to vyjde dejte mi odpoved

Džanička

Teď nedávno v televizi v černých ovcích mluvily o tom jak vymáhat alimenty,ale dozvěděla jsem se jenom to,že když vám nebude platit alimenty 6 měsíců,tak zajít na policii a tam to nahlásit,ovšem pokud vám během té doby pošle třeba 500kč,tak se ta 6 měsíční doba počítá zase od začátku.Ale zajděte si na policii už teď,zeptejte se na to,můj bratr jen jednou nezaplatil,aza týden měl dopis,uhánějte ho.