Psychotic

Neplacené přesčasy u městské policie

U Policie ČR má každý policista povinně 150 hodin neplacených přesčasů. Platí to samé i pro Městskou policii v Praze?

Odpovědi
mosoj

arygnonc , když nevím tak mlčím. Je vidět že si toho ještě neumíš představit mnoho.

Ne. městská policie je normální složkou příslušného Městského úřadu a vztahuje se na ní Zákoník práce.

Kdežto na státní policii se vztahuje Zákon o služebním poměru ! Také pravomoci jednotlivých složek jsou nebe a dudy !!

Agrynonc věz, že jsou oddělení kde těch 150 hodin přesčasů odslouží do poslední hodiny zadarmo a bez náhradního volna. Pro tebe nepochopitelné. Být policajtem nechám tě napospas našim nepřizpůsobivým s čistým svědomím !

arygnoc

zamestnanie, kde by mi prikázali pracovať zadarmo, by som veľmi rýchlo opustil.

pravdepodobne za to berú nejaké iné pôžitky (benefity), inak si to neviem predstaviť.
takže tie tzv. >nezaplatené hodiny< budú v skutočnosti veľmi dobre zaplatené.

Doplňuji:
§ 54
(Zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů
HLAVA I: Doba služby)

Služba přesčas
(1) Příslušníkovi lze v důležitém zájmu služby nařídit výkon služby přesčas nejvýše v rozsahu 150 hodin v kalendářním roce.

príslušník konajúci službu cezčas (150 hodín ročne) plní v podstate tú istú povinnosť ako bežný radový občan o svojho zamestnávateľa:

§ 93 (zákonník práce)
(2) Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, popřípadě za podmínek uvedených v § 91 odst. 2 až 4 i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.

táto služba cezčas je buď platená, alebo možno ju kompenzovať tzv. náhradným voľnom.
presne tak, ako v bežnom civilnom zamestnaní.

nepoznám (a ani som nenašiel) žiadnu vyhlášku (zákon), že príslušníci štátnej polície MUSIA vykonávať prácu cezčas ZADARMO.