LucieZas

Neplacené pracovní volno:

1.května mi začíná vypovědní lhůta , tudíž by me prosím zajímalo zda-li si v této lhůtě můžů vzít neplacené volno např.na 15 dní.Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

Neplacené volno Vám po dohodě zaměstnavatel poskytnout může. Dobře si ale rozmyslete, zda volno skutečně čerpat potřebujete, protože za dobu neplaceného volna se Vám do odpracované doby na důchod nezapočítává ani průměrný výdělek, ani dny, po které toto volno budete čerpat. Je to tzv. doba vyloučená.

anonym

Dobře odpověděl(a) ocko, akorát bych ještě doplnil, že se musíte dohodnout se zaměstnavatelem jestli vám za ty dny zaplatí sociální a nemocenské pojištění.Ono to někteří zaměstnavatelé zaplatí, ale pak to strhnou z výplaty a někteří to zaplatit nechtějí a pak si to na úřadě musíte zaplatit sama.

Kohut57

Neplacené volno si lze vzít po dohodě se zaměstnnavatelě, jinak ne. Pokud nebude souhlasit, musíte odpracovat období výpovědní lhůty. Platí to i naopak. Pokud bude chtít zaměstnavatel, musíte s tím souhlasit.