VelkejDíDí

Neosvětlil by mi někdo záležitost Ukrajiny (a Ruska… a Amíků)?

Všichni toho píšou plno… jenomže.. kde vlastně leží pravda? Neosvětlil by mi to někdo přesněji, jak se věci doopravdy mají, či jen nenasměroval na nějaké odkazy či literaturu (která nelže)?

Nejlepší odpověď
setapouch

Obávám se, že tady nikdo nemá dost přesné informace, všichni je čerpáme pouze z více či méně ovlivněných médií. Můj názor je takový, že Putin zkouší, co si může dovolit. Že je na Ukrajině ruská technika a ruské vojsko, to je nade vší pochybnost, stejně jako to, že by tam nebyli bez rozkazu Putina.

Ale jsem zvědavý, co se stane, až se ukrajinský scénář zopakuje v některé z pobaltských republik. Pokud NATO vojensky nezasáhne a článek 5 naplní pouhými rezolucemi, pak je to jeho konec, stane se zdiskreditovanou institucí, kterou už nikdo nebude brát vážně. Ale půjde NATO do války, když sice každý bude vědět, kdo vojákům velí, ale nebude možné je identifikovat jako řízené Ruskem?

Další odpovědi
zelí

Myslíš to, jestli na Ukrajině jsou nebo nejsou Rusové, resp jejich armáda?

Zdroj: http://www.ar­madninoviny.cz/du­kazy-ruske-vojenske-intervence-na-ukrajine.html

VeRe1983

Ukrajina byla a je dlouhodobě vnitřně rozpolcená a bylo otázkou času, kdy to bude nějak eskalovat. Podívej se na výsledky voleb na Ukrajině, resp. mapy volených stran či prezidentských kandidátů a uvidíš to rozdělení země, které v podstatě kopíruje zbytek Ukrajiny vs. krizové oblasti. Pokud došlo k rozvrácení Ukrajiny tak Putin viděl šanci, jak si vzít zpátky Krym což udělal a aktuálně usiluje o východní území, která jsou strategicky důležitá. Kdyby tam otevřeně poslal vojáky, byl by blázen. Proto takhle mlží a kličkuje. Myslím, že reálně bojujících tzv. separatistů je zanedbatelné množství, navíc bojují fakt bídně, postrádají výcvik a taktickou vyspělost. Další částí budou dobrodruzi z východní Evropy. Nejvíce práce tam odvádějí veteráni z Čečny anebo kluci z Dálného východu, kteří nedávno prošli výcvikem a kteří jsou oficiálně na dovolené a jsou neskutečným způsobem zmasírovaní propagandou, najdi si někde rozhovor s jedním tankistou z Burjatska, tuším, že na idnes.cz byl. Rusko krom jiného zajišťuje materiální a technickou podporu. A USA teďka uvažují o tom, že by chabě vyzbrojenou ukrajinskou armádu podpořili. Co se týče literatury tak sleduj zpravodajské servery, znalost ruštiny nebo ukrajinštiny výhodou. Můžeš číst zprávy ze zahraničních serverů jak západních, tak třeba RT, anebo na Twitteru či FB sledovat názory obou stran. Je to docela absurdní, válka v Perském Zálivu byla přenášená skoro živě přes CNN, tahle přes Twitter.

Mirdas

Kde je Rus, tam to smrdí násilím.
Hitler za podpory Stalina rozpoutal válku, kde si spolu předem rozdělili Evropu.
Dnes Putin oťukává co si může dovolit a vůbec bych se nedivil, zda by si jako spojence vzal Islamský stát. Zajímalo by mne proč tito fanatici vyhrožují jen západní Evropě, přestože Rusáci v nedávné době vyvraždili na Kavkaze skoro čtvrt milionu muslimů!

mosoj

Rusové si v tomto podělaném světě nikdy nenechají a nemůžou ! nechat vzít Krym a Sevastopol a tak si zavřít přístup do jižních moří.
Toť hlavní příčina a včíl kdo za to může. Kdo porušil a neustále porušuje dohody z roku 1992. Zabrat Krym museli velmi rychle, protože kdyby to udělali o něco déle tak už tady zřejmě nejsme.

Ukrajina není první ani poslední. Vzpomeňme na Nigérii, Jugoslávii, Irák, ..... ,a poslední Lybii.
Kdo to tam rozesral a proč. Nikde mimo Afganistánu Rusy nevidím.
V současném tisku v souvislosti s únosem českého občana v Lybii se píše že v Lybii je chaos od zabití Kadáfího. Stejné jako to bylo se Sadámem. Máme nyní Islámský stát. Takže kdo nám ten chaos vyrábí ?

Prostě zahráváme si s absolutní válkou. Rusové prostě neustoupí a proč také. Mají svoji hrdost a hlavně nemají proč a kam ustupovat. Konkrétně nám Čechům nikdy neublížili. Poválečné uspořádání Evropy bylo dohodou vítězných velmocí. Podepsaly to všechny zůčastněné velmoci.
Maďarsko v padesátých letech a rok 1968 ˇu nás, jenom z tohoto poválečného uspořádání vyplynulo. Pokud si pamatuji, západu a USA to tenkrát nijak moc nevadilo.

Já vím jenom jedno, že válka přišla vždy ze západu !!! a že tak tendenčně jako v současné době, média neinformovala ani za komunistů.

Také je docela zajímavé vědět kolik kolonií po světě mělo carské Rusko a kolik Anglie či Francie. I to o něčem vypovídá.

zjentek

jde o majetky, kontrolu a vliv ..pokud si tu zemi Rockefeller s Putinem nerozdělí, tak tam zůstanou vládnout lidojedi, jako doposud ..stačí stručně?

Caldecott

tady je dost lidi s VS, placenych statem, berou 25000 ,– tak neocekavej pravdivej souhlas…
budou hajit emeriku ;-}
podivej, jak ho{setap.] vobodovali ;-}
se divim, ze se barbakan drzi v pozadi

lota

Myslím, že to objektivně neumí vysvětlit nikdo. Média jsou zaujatá a když tam člověk na vlastní kůži nebyl a nezažil tam, nezná mentalitu, souvislosti, historii. Jenže, když už v tam byl a něco o tom ví, už je zase na některou stranu zaujatý… Jen můj názor, situaci si hodnotit netroufám. Ale klíč vidím v plynovodu a mentalitě místních, která je agresivní a násilnická.

bolak

Já myslím že pokud chceš naprosto přesně vědět co se tam ve skutečnosti děje, musíš jít ke zdroji, to znamená ptát se někoho, kdo nemá důvod kroutit pravdou, tedy obyčejných občanů ukrajiny. Najdi si na facebooku 100 jmen, 100 náhodných neznámých lidí z ukrajiny, a požádej je o vyjádření. Z odpovědí pak víceméně seskládaš hrubý obraz toho, co se tam asi děje, a kde by mohla být pravda.

no107064

Příjde mi, že si za to částečně můžou sami, pamatujete jak to začalo nevinně … potom nová „vláda“ začala diskriminovat ruské obyvatelstvo ukrajiny, které žije ve velkých počtech na krymu a na východě … a ti se vzbouřili a Putin je podpořil … nezastávám se Putina ani nikoho … protože skutečná pravda může být úplně jiná než si všichni myslíme.