Neoprávné zabavení věci exekutorem a práva majitele věci

Proč když exekutor zabaví věc někoho jiného než je dlužníka, proč musí vlastník věci někdy dost potupně (když už nemá účtenku) dokazovat že věc je jeho. Proč se to nenechá na dlužníkovi, aby prokázal že věc není jeho a pokud y to exekutorovi nenehálasil hrozilo by trestní stíháí za nějaké bezdůvodné obohacování nebo jak se to jmenuje.

Nebo dokonce ÚPLNĚ na hlavu je,že si musí vlastník věci zaject za exekutorem na druhou stranu republiky a prý podle zákona je to v pořádku.

http://zpravy­.idnes.cz/nepra­vem-mu-zabavili-prehravac-jede-pro-nej-na-druhy-konec-ceska-psh-/domaci.asp?c=A101227_­120948_plzen-zpravy_alt

Odpovědi
standa

Vůbec nechci obhajovat ´exekuční´ zákony (tj. exekuční řád a občanský soudní řád) a už vůbec bych nechtěl být v kůži vlastníka věci, kterou mu exekutor neoprávněně zabaví…

…ale zkuste se na problém podívat i z druhé strany, tj. z pohledu věřitelů, kteří mnohdy marně nahání ty šibaly dlužníky.

No a když se kácí les (=dlužníci), tak sem tam odlítně i tříska (=nespravedlivě dotčený vlastník věci).

Fidel

Veškeré tyto otázky vám s radostí odpoví tiskový odbor Parlamentu ČR…