dkk

Neomluvené hodiny – hledí se na to na VŠ?

Ahoj, jsem teď ve čtvrťáku na SŠ a asi budu mít 5 neomluvených hodin, tak se chci zeptat jestli s tím nebudu mít nějaké problémy když se budu hlásit na VŠ? Jako jestli se na to hledí, třeba při přijímačkách, ale přece jenom je to jen 5 hodin. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
martina1

Na vysoké to opravdu chodí tak,jak píše pan George.Já spíš pochopila,že chcete vědět,jak to ovlivní přijímací řízení??Dle mého laického rozumu si myslím,že pokud nemáte dvoujku z chování,tak by to vadit nemělo.Ovšem pokud bude úspěšných uchazečů víc než počet míst,tak budou muset přihlédnout i k jiným věcem než body u přijímaček a pak by nemuseli neomluvené hodiny prospět.Z vlastní zkušenosti vím,že na fakultě byli dokroři.kteří koukli na docházku a podle toho"dusili"i u zá­počtu.4ím víc áček tí víc doplňujících otázek,tak začněte trénovat pravidelné chození do školy už na střední:-)

Další odpovědi
anonym

na vš vaše absence/účast na přednáškách nikoho nezajímá, je to pouze věc vaší osobní odpovědnosti … a také to předurčí zda nakonec při zkouškách budete připraven a postoupíte do dalšího semestru, nebo nikoliv.

Zatímco na střední se málo kdy stane že by vás vyhodili za neznalost, tak na vysoké se na to doslova těší a dělají to s neskrývanou chutí 🙂

vyjimky potvrzuji pravidlo, existuji mezi profesory staromilci kteri davaji 80% ucast na prednaskach jako nezbytnou podminku k ziskani zapoctu nebo pripusteni ke zkousce.

1popelka1

Jinak na VŠ je to zhruba tak jak píše George…
Na začátku semestru každý profesor řekne, zda docházku požaduje nebo ne. Většinou jsou omluvitelné pouze 2 chybějící hodiny za semestr. Někdo omluvenku od doktora omluví, někdo ne… Záleží na lidech.

1popelka1

Georgi, špatně jste si přečetl otázku, ale to já taky, proto jsem nakonec neodpovídala…

Tazatele zajímá, jestli ji/mu neomluvené hodiny na SŠ budou dělat problémy při přijímačkách na VŠ. A ne,jestli musí být na VŠ docházka atd…

kropitko

Já jsem taky tele,všimla jsem si toho,až když jsem dala bodík,,,,Martiny odpověď je na otázku. Mě se líbilo,jak George odpověděl,ale bohužel to bylo mimo mísu…dddd

annas

Já stejně tak. Až jsem dala bod, uvědomila jsem si, že tazatel se ptal na něco jiného.

1popelka1

Bohužel, ale tak může ještě svou odpověď doplnit…