anone

neomluvená absence

dobrý den,když dostanu v práci výpověď kvůli neomluvené absenci,mohu se přihlásit na úřad práce?vim že nedostanu podporu,ale na úřad práce se můžu jít zaregistrovat?díky
Doplňuji:
ano??takže i kdybych měl výpověď za hrubé porušení pracovní kázně tak mně na pracák vezmou?já si právě nejsem jistej jestli si nebudu muset platit sociální a zdravotní pojištění sám…

Nejlepší odpověď
Mapel

Záleží kolikrát jsi měl neomluvenou absenci. Při první ti nemůže zaměstnavatel dát výpověď. Na ÚP v každém případě!! Musí tě zaregistrovat i kdyby jsi byl totální fluktuant.

Další odpovědi
briketka10

no a pak se k Vám budou při nabídce zaměstnání i podle toho tak chovat, fluktuanty sledují nejvíc !!
http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2011/12/0­6/podpora-v-nezamestnanosti-zprisni-podrobny-prehled/?cid=726585