skleněnka

Neomluvená absence

Ve firmě máme zaměstnance, který 20.8.2010 ukončil neschopenku a 23.8.2010 měl nastoupit do práce, avšak do dnešního dne nenastoupil, nereaguje na doporučené dopisy a ni na telefony. Jak postupovat? Můžu mu za měsíc srpen dát neomluvenou absenci? Nebo snad nejprve čerpání dovolené???Jak se z tohoto odvádí zdravotní pojištění?Může být následně výpověď?

Nejlepší odpověď
verka

Dejte mu výpověď pro neomluvenou absenci.

Další odpovědi
Jambalaya

Doporučuji mu část neomluvené absence nejprve strhnout z dovolené dle §223 ZP.
Z náhrady za dovolenou se samozřejmě pojištění odvádí.
Dále lze neomluvenou absenci vyhodnotit jako hrubé porušení ZP dle §55 a může být důvodem k okamžité výpovědi.
Pokud by zaměstnanec chtěl přece jen posléze odejít dohodou po domluvě, můžete mu zapsat do zápočtového listu, že hrubě porušil … atd., nedostane pak žádnou podporu.
Určitě vás jednou bude potřebovat, pokud ovšem nezfalšuje zápočtový list:-), bez něj se téměř nikde neobejde.
Také se ale může stát, že své zmizení nějak objektivně vysvětlí, až se dostaví.