IrenaP.

Jak řešit neohleduplnost v komunikaci a následné omluvy partnera?

Pěkný den, omlouvám se za délku příspěvku. Před pár měsíci jsem po rozvodu začala nový vztah. Přítel je o pár let starší, od rozvodu mu už uplynulo několik let a poznal pár přítelkyň. Je hodně dominantní a vzhledem k tomu, že já nejsem nijak výrazně submisivní, tak na sebe občas „narazíme“. V tomto vztahu jsem ale já ten, kdo je smířlivější. Když se napije, bývá nepříjemný (druhý den si to ale nepamatuje) – naposledy mi řekl, že by nemohl žít s hysterkou a kdybych jí byla, tak by mě „poslal do p.....“ Další den, když jsem mu jeho slova připomněla, tak mě nařknul, že si vymýšlím. Včera jsem mu po telefonu říkala, že mi chybí a těším se na něj. Tak se ozval, že nechápe, jak si na něj po tak krátké době můžu udělat citovou vazbu. On mi ale první říkal, jak mě miluje (já to ještě říct neumím, pro mě „milovat někoho“ je hodnota prověřená časem, vždy mu odpovím, že ho mám ráda / je mi s ním dobře) a že se na mě těší a chybím mu. Když jsem mu tahle slova připomněla, tak odpověděl, že překrucuji skutečnost a řeším blbosti. Hovor pak přešel k něčemu jinému a ukončil ho tím, že mu moc chybím. Hned ráno mi psal, jak mě miluje. Bohužel na to nemám reakci. Ještě mi pak volal a povídal si, jako by nikdy včerejší rozhovor nebyl. Jedna z jeho kamarádek mi říkala, že často prudí. To má tedy svatou pravdu. Rozumíme si, máme podobné zájmy, v jádru je vlastně hodný chlap, přijal by i mé děti, ale … Nechce se mi zatím vztah ukončit, přesto si nejsem jistá, jestli to takhle chci. Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

…„Když se napije, bývá nepříjemný (druhý den si to ale nepamatuje)“…

No – buďto jeho „napití“ koriguj a nebo od něj prchni…
Stav, jaký popisuješ, k ničemu dobrému nepovede.

Další odpovědi
kapka

Může být v jádru hodný chlap, ale zároveň může mít poruchu osobnosti. Jestli se Vám zdá občas jeho chování zvláštní, spíš bych to viděla na rozchod. No, uvidíte sama, jaká překvápka ještě přinese budoucnost.
To že by přijal Vás i děti… Na to hodně žen bere ohled a dělá donekonečna ústupky. Ale je to jen trápení.

anonym

Chápu to tak,že nikdo není dokonalý,ale jen,aby se jeho negativní chování postupem času nestupňovalo?…kla­sika.
Doplňuji:
Záleží na vás,co jste ochotna tolerovat a ,co ne a věřte,že nejvíc negativní čin od člověka,který si vás chce udžet jen proto,aby nebyl sám,se bude opakovat,ale jak často nebo kam až může takový nevypočítatelný dominant zajít opravdu netuším,možná by bylo dobré takového samce něčím „svázat“ a jistých záležitostech stanovit nějaký rozumný limit,abysta mohli vedle sebe dlouhobě žít.

marci1

Promiň mi můj názor, ale pokud se člověk ve vztahu s partnerem necítí zcela v pohodě, ustupuje, aby „byl klid“, je nejrozumnější vztah ukončit. Sama píšeš, že si nejsi jistá. Měla by sis být jistá tím, že je vhodným partnerem pro Tebe a Tvé děti. Zhoršovalo by se to a trápila by ses. 🙂

arygnoc

Když se napije, bývá nepříjemný (druhý den si to ale nepamatuje)

áno. za pár mesiacov si nebude pamätať facky, kopance …

rýchlo, ale rýchlo preč.
alebo – keď ho silou-mocou chcete, zistite si u bývalých partneriek (kľudne i s jeho vedomím), čo bolo príčinami rozchodu – to nie je špehovanie, nedôvera, ale VAŠA istota.

;-Q

postcd

přehlížet chyby a vidět pozitivní stránky osobnosti (láska i přes překážky) pomůže. I přes to může být vztah v kterém jsou lidi neohleduplní/ne­vyrovnaní hodně náročný a vyčerpávající, fyzicky a psychicky destruktivní, nejen pro jednoho z partnerů ale i pro děti pokud jsou malé