dudu

Neochota se angažovat

Paní ReHu zde napsala jednu velkou pravdu, že největší zloději jsou naši politici – okradli nás o iluze. Je přece zřejmé, že od většiny tzv. „jedniček na kandidátkách“ se ničeho dobrého už nedočkáme. Daleko více mne ale zneklidňuje velmi malá účast mladých lidí – nové krve – v politice. A přitom se tato skupina, a zcela právem, ozývá nejhlasitěji. Nezájem vidím i u našich dětí. Zajímaly by mě příčiny, proč ta neochota uchopit něco do svých rukou. Takto přece dostanou prostor karieristé a dobrodruzi, Zase se nic nezmění, jen dále porostou dluhy jako dědictví dalším generacím???

Nejlepší odpověď
vagra

Ano-vaš dotaz,obsahuje i odpověď.Přikláním se k názoru,že mladé,si do svých řad soudruzi nepustí,popřípadě zase jenom takové,kteří jsou ověření a mají ve svém znaku karierismus.
A mladí,bych řekl,jsou tím velmi znechuceni.
Potřebují silný impuls,tak jako před jedenácti lety.Naskočí nová krev-a za pár let tady máme novou generaci karieristů,a- jsme tam zase.

Další odpovědi
annas

Je pravda, že rozhodující a nejmocnější vrstvou je u nás takzvaná starší střední generace – lidé kolem 50 let a více. Domnívám se, že se stále projevují důsledky normalizace. Vládnoucí generace byla vychována v době normalizace, kdy byla nucena k tomu, aby nějak nevybočila z řady a aby byla poslušná. Mnozí lidé v tomto věku, samozřejmě ne všichni, se proto dodnes velmi neradi rozhodují sami, neradi přebírají odpovědnost, jen slepě papouškují to, co už bylo rozhodnuto někým jiným. Vstoupí-li do strany, musí prosazovat její zájmy, i když třeba se všemi nesouhlasí.
Myslím si, že dnešní vládnoucí generace některé věci změnit neumí, protože neví jak, jiné nechce, protože jí jde jen o sebe. Není k tomu vychovaná.
Mladí vidí tyto lidi ve vedení. Pohled do Poslanecké sněmovny v přímém přenosu je pro všechny něčím ne úplně lákavým. Hádky, obstrukce, urážky, osočování, četba tisku, telefonování, mizivá účast atd.
Proto se domnívám, že pak mnozí mladí volit nejdou a že se do politiky kvalitní lidé moc nehrnou. Mladé proto moc politika nezajímá a odmítají se v ní angažovat. Chybí i vzory. Politika bohužel bude vždycky existovat, a proto je třeba zastávat názor, že člověk nemůže změnit nic, pokud nebude sám aktivní. Povzbuzovat mladé lidi k tomu, aby vstupovali do politiky a neprosazovali své názory třeba jen ve volbách nanečisto. Vždyť už několikrát v dějinách se stali hybnou silou dalšího vývoje společnosti.

mosoj

Já to vidím trochu jinak. Ać s lecčíms v dneší době nesouhlasím, ztotožňuji se s názorem, že v politice musí pracovat lidé kteří jsou již finančně a hmotně zabezpečeni.
Jedině z těchto lidí se mohou rekrutovat politici kteří dělají politiku a ne jenom hrabou na svůj dvoreček. Takto to ve světě převáženě !! funguje.
Ale ono je to málo. Je také třeba trochu národního cítění a citu pro svoji zemi a lidi kteří v této zemi žijí. Dále si uvědomit že již mám dost a že jsem již zabezpečený včetně dalších generací a věnovat se té politice. To ale u našich politiků postrádám. Je to tak trochu vlastnost našeho národa a určitě pozůstatek z minulé doby.
A zde je to hlavní omezení, proč se mladí lidé v politice navyskytují, oni se ale nevyskytují i v jiných zemích.

anonym

Těžké.V současnosti téměř neřešitelné.Vys­větlení je v minulosti.Zřejmě.
Dramaticky se změnilo uvažování lidí.To, co je kolem nás,udělali téměř stejní lidé,co před cca 20 lety dělali pseudorevoluci­.Každý ví,možná „jen“ podvědomě,že zlo se vyplácí.Nebylo potrestáno.Nedivme se tedy mladým lidem,že nemají chuť se angažovat.
Už mám všech těch grázlů tak plné zuby,že letos jdu k volbám.Po druhé,po prvé jsem byl u voleb po té „Něžné Taškařici“. Není to úsměvné? Takový úsměv,doprovázený skřípotem zubů.

ReHu

Já si myslím, že se musí změnit myšlení a to je na generace.
Stále našim „politikům“ nejde o prestiž, ale o koryto a nelámou si hlavu. Slušné lidi si mezi sebe nepustí. …volí nejjednodušší řešení na úkor obyvatel Čech. A schody se musí zametat shora, vidím to u nás na obecním zastupitelstvu. Mám tu trvalé bydliště pár let a jejich práce mě neuspokojuje.
Tady stále přetrvává staré myšlení, střední generace je znechucená a asi si říká, že nemá smysl něco řešit a mladí teprve sbírají zkušenosti a názory.
Ale pokud nám jde o budoucnoust našich dětí, nemůžeme to házet za hlavu, i když my se už zlepšení asi nedožijeme.

Michal

Děti a mládež často kopírují až karikují dospělé,tak proč nejdou k volbám?