Avatar uživatele
dudu

Neochota se angažovat

Paní ReHu zde napsala jednu velkou pravdu, že největší zloději jsou naši politici – okradli nás o iluze. Je přece zřejmé, že od většiny tzv. „jedniček na kandidátkách“ se ničeho dobrého už nedočkáme. Daleko více mne ale zneklidňuje velmi malá účast mladých lidí – nové krve – v politice. A přitom se tato skupina, a zcela právem, ozývá nejhlasitěji. Nezájem vidím i u našich dětí. Zajímaly by mě příčiny, proč ta neochota uchopit něco do svých rukou. Takto přece dostanou prostor karieristé a dobrodruzi, Zase se nic nezmění, jen dále porostou dluhy jako dědictví dalším generacím???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, anonym, rynek878 před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Ano-vaš dotaz,obsahuje i odpověď.Přikláním se k názoru,že mladé,si do svých řad soudruzi nepustí,popřípadě zase jenom takové,kteří jsou ověření a mají ve svém znaku karierismus.
A mladí,bych řekl,jsou tím velmi znechuceni.
Potřebují silný impuls,tak jako před jedenácti lety.Naskočí nová krev-a za pár let tady máme novou generaci karieristů,a- jsme tam zase.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je pravda, že rozhodující a nejmocnější vrstvou je u nás takzvaná starší střední generace – lidé kolem 50 let a více. Domnívám se, že se stále projevují důsledky normalizace. Vládnoucí generace byla vychována v době normalizace, kdy byla nucena k tomu, aby nějak nevybočila z řady a aby byla poslušná. Mnozí lidé v tomto věku, samozřejmě ne všichni, se proto dodnes velmi neradi rozhodují sami, neradi přebírají odpovědnost, jen slepě papouškují to, co už bylo rozhodnuto někým jiným. Vstoupí-li do strany, musí prosazovat její zájmy, i když třeba se všemi nesouhlasí.
Myslím si, že dnešní vládnoucí generace některé věci změnit neumí, protože neví jak, jiné nechce, protože jí jde jen o sebe. Není k tomu vychovaná.
Mladí vidí tyto lidi ve vedení. Pohled do Poslanecké sněmovny v přímém přenosu je pro všechny něčím ne úplně lákavým. Hádky, obstrukce, urážky, osočování, četba tisku, telefonování, mizivá účast atd.
Proto se domnívám, že pak mnozí mladí volit nejdou a že se do politiky kvalitní lidé moc nehrnou. Mladé proto moc politika nezajímá a odmítají se v ní angažovat. Chybí i vzory. Politika bohužel bude vždycky existovat, a proto je třeba zastávat názor, že člověk nemůže změnit nic, pokud nebude sám aktivní. Povzbuzovat mladé lidi k tomu, aby vstupovali do politiky a neprosazovali své názory třeba jen ve volbách nanečisto. Vždyť už několikrát v dějinách se stali hybnou silou dalšího vývoje společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já to vidím trochu jinak. Ać s lecčíms v dneší době nesouhlasím, ztotožňuji se s názorem, že v politice musí pracovat lidé kteří jsou již finančně a hmotně zabezpečeni.
Jedině z těchto lidí se mohou rekrutovat politici kteří dělají politiku a ne jenom hrabou na svůj dvoreček. Takto to ve světě převáženě !! funguje.
Ale ono je to málo. Je také třeba trochu národního cítění a citu pro svoji zemi a lidi kteří v této zemi žijí. Dále si uvědomit že již mám dost a že jsem již zabezpečený včetně dalších generací a věnovat se té politice. To ale u našich politiků postrádám. Je to tak trochu vlastnost našeho národa a určitě pozůstatek z minulé doby.
A zde je to hlavní omezení, proč se mladí lidé v politice navyskytují, oni se ale nevyskytují i v jiných zemích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Těžké.V současnosti téměř neřešitelné.Vys­větlení je v minulosti.Zřejmě.
Dramaticky se změnilo uvažování lidí.To, co je kolem nás,udělali téměř stejní lidé,co před cca 20 lety dělali pseudorevoluci­.Každý ví,možná „jen“ podvědomě,že zlo se vyplácí.Nebylo potrestáno.Nedivme se tedy mladým lidem,že nemají chuť se angažovat.
Už mám všech těch grázlů tak plné zuby,že letos jdu k volbám.Po druhé,po prvé jsem byl u voleb po té „Něžné Taškařici“. Není to úsměvné? Takový úsměv,doprovázený skřípotem zubů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já si myslím, že se musí změnit myšlení a to je na generace.
Stále našim „politikům“ nejde o prestiž, ale o koryto a nelámou si hlavu. Slušné lidi si mezi sebe nepustí. …volí nejjednodušší řešení na úkor obyvatel Čech. A schody se musí zametat shora, vidím to u nás na obecním zastupitelstvu. Mám tu trvalé bydliště pár let a jejich práce mě neuspokojuje.
Tady stále přetrvává staré myšlení, střední generace je znechucená a asi si říká, že nemá smysl něco řešit a mladí teprve sbírají zkušenosti a názory.
Ale pokud nám jde o budoucnoust našich dětí, nemůžeme to házet za hlavu, i když my se už zlepšení asi nedožijeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Děti a mládež často kopírují až karikují dospělé,tak proč nejdou k volbám?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek