Petunia

Neničí se z těžkých bot nohy?

Řešíme opět dárky na poslední chvíli. Dcera si přeje přesně tyto boty:

http://www.roc­kfashion.cz/ste­el-10-dirkove/steel-boots-crazy-red/6127/?ref­=rockfashion&pat­h=54

Nejen, že jsou docela drahé, navíc mám strach, jestli si v tom holka nezničí nohy. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
badisko

Pokud jsde o nohy tak neznici ani nahodou …tyto boty vychazeji z pracovnich a armadnich bot …takze jsou na denni noseni po delsi cas …vyhody maji zjevne ..ocelova spise slouzi jako ochrany prvek a jsou pevne takze nehrozi jak ve meste tak v neschudnem terenu poraveni kotniku …
Jen vam doporucim kupovat kvalitni ponozky a ne nejake silonove od vetnamcu je to dost nepohodlne a pak se v nich poti noha coz muze spusobit ne zrovna prijeny oder nohou takze plisne …(to by ale holcina v nich musela byt 8 hodin dene)
dale doporucim koupit vetsi o pul cisla ..protoze tim ze maji oclovou spici v zime kov vne boty je velice chladny a kdyby byla bota akorat a ne o malinko vetsi dost by trpela chladem …pokud se v bote nepatrne noha pohybuje tak tomu tak neni ..
je dulezite rovnez ji poridit dobre cistidlo na obuv (globin) predejde tak rychlejsimu opotrebeni bot …no a na konec kvuli pohodli ji koupit i kvalitni vlozky do bot ..na trhu je jich habadej …ja pouzivam klasicke armadni jsou to vlozky z mekciho plastu ktere jsou delane jako mrizka a i po delsi dobe na nohou nohy neboli ..
ze skusenosti vim ze takoveto boty jsou bezpecnejsi nez nazouvaky a leckdy nez tenisky …
PS;osobne davam prednost znacce BustaGrip

Další odpovědi
jendahun

Tak s kolegou nesouhlasím.Ty plastové vložky tam jsou proti pocení,noha na nich klouže a jsou tvrdé.Pravděpodobně se nošením těchto bot noha nezničí,naopak pevný kotník je výhoda – ovšem v terénu.Roky nosím kanady v práci v lese a můžu říct,že náhrada za ně zatím asi není,všechny ostatní mají velice krátkou životnost.Jenomže tím ty výhody končí.Na patách a palcích rohovatí kůže,vznikají otlaky které časem bolí a musí se obrušovat,taky pochybuji že by holka chtěla posilovat nohy.Celý den v těchto botách,to je záběr na nohy.Taky se nohy víc potí.Tuto módu opravdu nechápu.Když nemusím, volím raději lehkou a vzdušnou obuv.I naši profesiónální vojáci volí lehkou obuv Magnum,nebo Jungle .Ovšem cena odpovídá kvalitě.