Není v tomto citátu náhodou hrubka?

Friedrich August von Hayek (nositel Nobelovy ceny za ekonomii 1974):
„Je jistě pravda, že byly střety mezi komunisty a nacisty častější než mezi jinými politickými stranami. Soutěžili spolu totiž o podporu lidí
se stejným typem myšlení. Z jejich praxe bylo zřejmé, jak k sobě mají
ve skutečnosti blízko.“
Doplňuji:
Citát jsem opsala ze včerejšího Neviditelného psa. Je to trochu kostrbaté, ale mluvnicky (údajně) v pořádku…

Nejlepší odpověď
annas

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

Celý text je chybně stylisticky. Není jasné, kdo s kým soutěžil. Z čí praxe? Kdo má k sobě blízko?

Takže soutěžili???

Ad Huxa. Před než se dělá čárka jen tehdy, když uvádí větu, nikoliv větný člen.

Další odpovědi
briketka10

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

quentos

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

… to je zkrátka fakt, o faktech netřeba děkat anketu

Reuef

Ne, vše je v pořádku

Doplňuji:
Ja tam zadnou chybu nevidim…

pusinka50

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

Jak píše Annas, z druhé věty není jasné, kdo soutěžil. V takovéto podobě bych se přikláněla spíše k těm „střetům“ jako u „nesprávně rozvinuté věty“ a psala „Soutěžily s tvrdým -y-.“

huxa

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

Doplňuji:
„mezi komunisty a nacisty častější, než mezi jinými politickými stranami.“
takto by to alespoň dle mého mělo být.

M.

Ano , v překladu textu je mluvnická chyba

anonym

www.facebook.com/ne­viditelnypes

quentos

možná údajně, ale ve skutečnosti rozhodně ne

annas

Nechápu to, opakovala bych se, text nedává smysl. Chtěla bych ten článek číst, ale nemůžu ho najít.
.