Drap

Je a zřejmě bude ještě hůře.

Další odpovědi
marci1

Je. Pan Standa to opravdu přehnal. Ženy jsou momentálně ve světě populární hudby populárnější a lepší 🙂 Ještě že v kategorii Zlatá malina (nejhorší film) je nominována většina žen-hereček. 🙂
https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/filmy-serialy/clanek/ro­bert-downey-jr-a-adam-sandler-vevodi-nominacim-na-nejhorsi-filmy-40353832

Kepler

Jednou se ze všech těch diskriminací a GDPR pos… Ano, je to trapné, taková diskriminace naruby.

Dochy

Je to diskriminace.
Určitě by se měli zavést kvóty, že musí vyhrát minimálně 51% mužů a 51% žen. Ještě nevím co s těma ostatníma, ale určitě mně nějaký odborník doplní.

ten který je

No,měla by se vytvořit nějaká komise,která by se tím začala zabývat a výsledky by měli posoudit nějací odborníci.😉

paul1

Já myslím, že je to v pohodě.

Emefej

Nevím. Je mi to úplně jedno.

elkon

Nečtu bulvár a je mi to ukradené. Trapné jsou takové dotazy.

koreafangirl

Nepřijde mi to trapné, proč by mělo?
Minulý rok tvořilo celkově pop music více žen než mužů, proto je i logické, že byly více nominovány, potažmo, že získaly ceny.

Například Ed Sheeran (jakožto držitel Grammy z let 2016 a 2018 a stále jeden z nejlepších sólo zpěváků) nevydal v roce 2020 žádnou písničku. Poslední vydal v roce 2019 a ta nemá ani doposud na youtube 100 miliónů views, což je na popového zpěváka málo. Co se týče dalších mužských interpretů, tak například Shawn Mendes (řadí se mezi současné nejlepší mužské zpěváky a idoly) vydal píseň v říjnu 2020 (Wonder) a taktéž nebyla nijak úspěšná. Nevítězila v hitparádách tak jako jeho předešlé písně + opět má na youtube pouze 76 miliónů views k dnešnímu dni.

Takže nevím, proč by to zase podle někoho měla být pouze politická hra. Ceny byly i letos uděleny mužským interpretům – Harry Styles, John Legend, Nas. Nedokážu opravdu říct, jestli je lepší píseň Rain on me od Ariany Grande a Lady Gaga, nebo píseň Watermelon Sugar od Harryho Stylese. Pokud bychom ale braly v úvahu vítězství hitparád, tak by Rain on me vyhrála. Co se týče opět views na youtube, tak taktéž vítězí tato píseň.

Možná by to chtělo nevidět za vším hned politiku, když vyhrají jednou ženy. Byly Grammy, kde se naopak udělovaly ceny převážně mužům – třeba 2018. Záleží zkrátka pouze na tom, jak jsou jednotliví interpreti úspěšní v minulém roce.

Možná by si taky chtělo uvědomit, že i ženy mohou přebírat ceny. Rozhodně písně nebo alba, které byly vydány v roce 2020 a zvítězily, patří k těm nejlepším, pokud opravdu nejsou ty nejlepší – Ariana Grande ft. Lady Gaga – Rain on me (290 miliónů views) , Taylor Swift a její album Folklore, které obdrželo i jiné ceny a kritika od hudebních kritiků byla na album většinou vysoce pozitivní.

Tak prosím opravdu všechny, kteří se nezajímají o současnou hudbu, aby nediskutovali nad něčím, čemu nerozumí a vidí v tom pouze zbytečně politiku, když si přečtou jeden článek na novinky.cz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PepasAvalonu

koreafangirl, řekl bych, že problém není v tom, že by vyhrávaly a byly nominovány hlavně ženy (to je OK – hlavně když je jich víc), ale že tvrdí, že jsou v pop music diskriminovány, je jim křivděno, nejsou (dostatečně) oceňovány, atd atd… tady na tom je skvěle vidět, že to tak absolutně vůbec není.
Ostatně si ale myslím, že ceny nejsou udělovány podle hudby (jaká to ironie, když jde o hudbu!) nebo že by přímo upřednostňovali ženy , ale o to, která z nich je černá, která je lesbička a která je genderově neutrální – čili ani baba ani chlap (teda že to o sobě tvrdí, i když biologie a fyziologie jejího těla by tvrdila něco jiného). To platí i o porpagaci té hudby, ani né tak podle kvality, jako spíš podle toho „kdo/co“ to zpívá.

koreafangirl

Nevím o tom, že by se přední zpěvačka vymlouvala na to, že je málo oceňovaná, nebo že je nedoceněná – těmi předními zpěvačkami myslím opravdu ty nejznámější (Taylor Swift, Adele, Selena Gomez, Demi Lovato, Billie Eilish, Ariana Grande atd.).

Nepamatuji si, kdy naposled se v hudbě opravdu řešila pouze hudba. Jsou určité zpěvačky a určití zpěváci, u kterých jde opravdu pouze o hudbu (Adele, Michael Bublé). Ovšem ve většině případů jde i o to, jak kdo z nich vypadá a jaké má názory, potažmo, jak moc kontroverzní postava to je. To se opravdu týká většiny známých osobností. Ale rozhodně si nemyslím, že by ceny byly udělovány pouze podle tohoto parametru. Kdyby to tak bylo, tak letos musela zvítězit skupina BTS, pravděpodobně by musela být nominována Hayley Kiyoko (jakožto královna LGBT) a neměla by tam tedy co dělat Ariana Grande. Jako fanoušek pop music musím souhlasit s většinou vítězů v letošní Grammy, přestože například Billie Eilish nijak zvlášť ráda nemám. Nemyslím si, že by to nějaká z dam dostala zadarmo. Jejich hudba je kvalitní a velice poslouchaná. Jaká je jejich orientace nebo jaké jsou pleti je věc druhá, pro mne naprosto nepodstatná a jak jsem již zmiňovala, nemyslím si, že by letos vyhrál někdo neoprávněně jenom kvůli nějaké “politické hře”.

Alesh

@elkon: Trapné jsou odpovědi, od někoho, kdo tvrdí, že ho to nezajímá.