dust8

Není u univerzálního ovladače problém, že se omylem zapne nějaká jiná věc poblíž, než byla zamýšlena?

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud je ta věc „stejná“ nebo podobná, tak se to samozřejmě může stát. A vůbec nezáleží na tom, zda jde o ovladač univerzální nebo určený pro konkrétní zařízení.
Pokud jde o jiný druh předmětu tak to nebezpečí nehrozí, protože pro různé druhy zařízení se používají jiné kodove sekvence.