Avatar uživatele
Zlatý

Není turecký prezident náhodou nebezpečný blb?

Tak si představte: https://www.novinky.cz/… Vlastně jsem nikdy nepochopil, jak může být Turecko členem NATO. Proti komu by ty jaderné hlavice chtěl použít?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nejde o to je použít, ale mít je. Tomu rozumím - prostě buď "atomový klacek" máš nebo nemáš a podle toho s tebou ostatní musí jednat a náležitě opatrně přistupovat. Jenže tohle řečnění... Erdogan je sám o sobě dost kontroverzní a protože to blíže nesleduji, tak nemám ponětí CO za tím ve skutečnosti stojí. Turecko se doposud bez jaderných zbraní v pohodě obešlo (a to i v době sovětské éry, kdy mu hrozilo reálné nebezpečí), tudíž pokud nejde o nějaký mediální hurápopulismus, může tato prudká změna názoru leccos naznačovat. ;)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

"Pochází z islamistického politického zázemí, ale sám sebe popisuje jako konzervativního demokrata, mimo Turecko je vnímán jako fašistický diktátor. Je znám zastupováním teroristické organizace Al-Nusra a zneužíváním dětí pro armádu. V roce 2018 byl zvolen po nedemokratických volbách, při kterých zemřelo 54 osob a byl vydán zákaz hlasování ženám pocházející z menšin. ..."

No je to záhada, tohle je typický politický dobytek. Jediné co tohle zvíře, Stalina a Hitlera od sebe odlišuje je období a místo působení.


Avatar uživatele
Zlatý

Nie, on je predstaviteľ štátu, kde ako "hlásna trúba" skupiny presadzujúcej právo Turecka na vlastný názor a politickú samostatnosť, napriek ekonomickej závislosti na nadnárodných spoločnostiach a politickoekonomicky mocenských štátoch, sa nevyberavým spôsobom pokúša o samostatnosť a nezávislosť Turecka..

informácie v médiá treba preosievať a konfrontovať s ďalšími informáciami z médií. Ani Nero, Caligula, Napoleon, Hitler, Stalin, Havel, Mečiar, Trump by nedosiahli nič, keby nemali svojich podporovateľov.


Avatar uživatele
Stříbrný

Blb asi ne, ale nebezpečný ano.
Jaderné zbraně v Turecku už jsou nebo tam mohou být rychle dopraveny. V Turecku je totiž základna tureckého spojence v NATO USA Incirlik.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

dubraro: jestli tam teď jaderné zbraně jsou či ne nevím, ale vím, že jaderné rakety byly z Turecka staženy po kubánské krizi, na základě dohody Kennedyho s Chruščovem. Že by je tam dali zpátky, tomu nevěřím, to by už Putin dávno řval jako tygr.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

alien: já se právě domnívám, že Erdogan patří do té sorty Hitlerů a Stalinů a nerozpakoval by se jadernou zbraň i použít. Možná i některé jiné islámské země. Jaderné zbraně zkrátka do rukou extrémistů nepatří. Navíc v těch islámských zemích vždycky hrozí, že se to tam nějak zvrtne. Vem si takovou Libyi, Egypt, Irák, Sýrii...jsou to divočáci.

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

Kepler>>> Spíš bys měl položit otázku "Proč tak najednou tolik degešů touží po jaderných zbraních, když až do nedávna po nich ani nevzdechli?" A zauvažovat nad tím, proč se nejstarší Kim bez nich v pohodě obešel a ten mladší je vyvíjel VELMI zvolna (a to až po rozpadu SSSR) a proč se to "Z NIČEHO NIC" úplně změnilo po "případu Saddám", kdy i tak chudičká a technologicky i hospodářsky zaostalá země, jakou je severní Korea dělá psí kusy (dokonce dopustí i HLADOMOR!), jen aby jaderné zbraně měla. Nebo OPRAVDU věříš těm cintům, kterými nás straší o tom, že se Kim Čong chystá dobít "svobodný svět"? ;) :D :D

BTW - Stalin ani Hitler není v tomto případě dobrý příměr, protože Hitler jakkoliv měl nejvyspělejší chemické zbraně je nikdy nepoužil ani v nejzoufalejěší situaci (a kam se na Němce v tomhle spojenci hrabali s nějakým fosgenem a yperitem proti organofosfátům), Stalin ani omylem neuvažoval o nasazení jaderných zbraní (jakkoliv ho k tomu degeš "velký kormidelník" Mao vyzýval s tím, že je příhodná situace vyřídit "prohnilé imperialisty" jednou provždy v průběhu korejské války.

A mimochodem - nejznámějším přívržencem použití jaderných zbraní byl generál D. MacArthur, který o to usiloval veřejně s takovou vehemencí, že navzdory jeho renomé u americké veřejnosti(které získal za války proti Japoncům) ho musel Trumen zbavit velení. Ovšem když něco takového chtějí/DĚLAJÍ hoši z Jůesej, tak to není nic špatného, to je pak v pořádku, že? A to nemluvím o tom, jak tento fakt cituplně pomíjí česká Wikipedie, která je co se týká výkladu dějin je pěkných pár kilometrů i před Goebbelsem, pche! :(

Jinak ovšem s tebou souhlasím v tom, že samotná existence ZHN je ohromná hrozba (a to i u stávajících držitelů), natož u nějakých primitivních hadrníků, kteří ještě včera jezdili na velbloudech (o jejich světonázoru nemluvě). :(

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5778
Zlatý led 3082
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2669
Zlatý briketka10 2492
Zlatý Kepler 2189
Zlatý marci1 1980
Zlatý quentos 1737
Zlatý mosoj 1607
Zlatý iceT 1602

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.