Avatar uživatele
SinceX

Není tu z vás někdo právník? Nebo Pilot?

Abych začal s formulováním otázky, teď se učím na střední škole obor programování, problém je, že mi to nejde a více se vidím na humanitárních vědách, právník nebo pilot.

Problém je, že být pilotem je docela složita a strastiplná cesta, kde musíš mít hluboko do kapsy. Nevíte někdo nějaký postup jak projít školu letectví aniž bych platil tolik (cca. 1 mil Kč/4 roky studia). Není problém o znalosti, když bych něco nevěděl, vždy se můžu naučit.

To samý u právníka? Nevíte jakou školu a co se vlastně od právníka vyžaduje?
Doplňuji:
Ano, to vím takhle vypočtová technika je u letadel trochu v jiný míře než třeba programování v JAVĚ například: cyklusy, podmínky atp. Co jsem zatím četl u pilota je třeba perfektně znát angličtinu. Z Angličtiny jsem zatím mezí pětkou nejlepších a dokládají to i moje výsledky na olympiádách. horší je to s matematikou, ale zase to není nic, co by se nedalo zvládnout při troše snažení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Terryle před 4785 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Nejlepší kamarád je pilot a řešil před pár lety podobný problém jako Ty – nechtěl platit. Takže se po střední upsal armádě a šel na Univerzitu obrany do Brna. Dneska lítá na vrtulníku a čeká ho mise v Afghánistánu… sice dostával od devatenácti královský peníze jen za studium, ale teď má před sebou ještě asi 7 let u armády – podepisoval snad desetiletej závazek…
Angličtina je sice pro pilota potřeba, ale zásadní je především technický myšlení – dobrá matika, fyzika, prostorová představivost, logika. Kamarád tohle všecko vždycky zvládal bez problémů – sice sekal početní chyby z hlavy, ale znal princip a o to šlo.
A nezmínil ses o tom, jak jsi na tom po zdravotní stránce. Pokud bys chtěl zkusit lítání přes armádu, musíš bejt ve špičkové kondici – od výbornýho zraku až po dobrý výsledky psychotestů. Totálně kompletní prohlídka na odborným leteckým zdravotnickým ústavu a jedinej zádrhel (o kterým třeba ani nevíš a nikdy ti nedělal problémy) ti může vystavit stopku, o který se nediskutuje. Stejně tak ti můžou najít problém po třech letech, kdy už máš za sebou základní leteckej výcvik, a stejně řeknou NE a jdeš na dispečera. Stát se pilotem přes armádu FAKT není lehká cesta…

Dá se to i přes technickou školu – tuším, že se na pilota dá studovat na ČVUT… ale pak si musíš zaplatit výcvik. A ten vyjde dneska už snad na dva miliony… takže bu´d obrovská půjčka, nebo dřív to šlo, že ses dohodl s aeroliniema a ony ti výcvik zaplatily s tím, že u nich budeš x let pak lítat. Ale dneska už se to myslím moc nedělá… mám takovej pocit, že pilotů není nedostatek, takže si je společnosti nemusej vychovávat za vlastní prachy.

Je to těžký a nejistý – armáda je riziko a vždycky můžeš skončit kvůli zdravotnímu problému (na civilní škole i u aerolinií jsou o něco mírnější). Civilní škola je drahá jako kráva a lehká taky není.
Pokud „je to s matematikou horší“ (což je základ – na matice stojí i fyzika), bylo by asi lepší zkusit ty práva… ty se dají spíš utáhnout na naučení.

Pokud bys chtěl vědět ještě něco, tak se určitě ozvi třeba mailem.. myslím, že o tom už vím docela dost, procházeli jsme si tím s kamarádem spolu, on se učil lítat a já se o lítání učila psát, takže jsme toho u pivka prokecali docela hodně :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

no nevím, když ti nejde programování … si musíš uvědomit, že jako pilot se budeš muset učit hodně matematiky, fyziky, vzorců a v neposlední řadě i právě výpočtovou techniku.

A právo? chce výbornou paměť a hodně šprtání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lenjička

Na matiku nestačí se učit… Chce to logiku a trochu dar. Jinak to nepochopíš nikdy.
Mě příjde, že se snažíš utéct od něčeho co ti nejde, i když je to lukrativní, k něčemu na co nemáš a moc si to idealizuješ…
Abys mohl být pilot musíš umět víc, než trochu integrálů a derivací. A budeš se muset učit i to, co tě neba. Stejně tak s právničinou.
Ve všech těhle oborech budeš mít problém s tím, že tě něco nebude bavit a poděláš si to tím, že utečeš.
Pořádně to rozmysli, můj názor je, že měnit obor je k prdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Je mnoho krásných povolání. A lepší je být kvalitním doičem krav než přitroblýmm právníkem- Lepším ve smyslu pro společnost.
Je zajímavé tvé tvrzení. že není problém ve znalostech, vždycky se mohu naučit. A na programování ne?
Řekl bych takto na dálku, že pro programování, pokud nemáš problém s učením) ti schází nějaká logika postupnosti, či co, což u letectví budeš taky potřebovat.
Mám pocit, že je to jen chvilkový úlet abysi měl důvod proč tě škola nebaví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek