SinceX

Není tu z vás někdo právník? Nebo Pilot?

Abych začal s formulováním otázky, teď se učím na střední škole obor programování, problém je, že mi to nejde a více se vidím na humanitárních vědách, právník nebo pilot.

Problém je, že být pilotem je docela složita a strastiplná cesta, kde musíš mít hluboko do kapsy. Nevíte někdo nějaký postup jak projít školu letectví aniž bych platil tolik (cca. 1 mil Kč/4 roky studia). Není problém o znalosti, když bych něco nevěděl, vždy se můžu naučit.

To samý u právníka? Nevíte jakou školu a co se vlastně od právníka vyžaduje?
Doplňuji:
Ano, to vím takhle vypočtová technika je u letadel trochu v jiný míře než třeba programování v JAVĚ například: cyklusy, podmínky atp. Co jsem zatím četl u pilota je třeba perfektně znát angličtinu. Z Angličtiny jsem zatím mezí pětkou nejlepších a dokládají to i moje výsledky na olympiádách. horší je to s matematikou, ale zase to není nic, co by se nedalo zvládnout při troše snažení.

Nejlepší odpověď
Terryle

Nejlepší kamarád je pilot a řešil před pár lety podobný problém jako Ty – nechtěl platit. Takže se po střední upsal armádě a šel na Univerzitu obrany do Brna. Dneska lítá na vrtulníku a čeká ho mise v Afghánistánu… sice dostával od devatenácti královský peníze jen za studium, ale teď má před sebou ještě asi 7 let u armády – podepisoval snad desetiletej závazek…
Angličtina je sice pro pilota potřeba, ale zásadní je především technický myšlení – dobrá matika, fyzika, prostorová představivost, logika. Kamarád tohle všecko vždycky zvládal bez problémů – sice sekal početní chyby z hlavy, ale znal princip a o to šlo.
A nezmínil ses o tom, jak jsi na tom po zdravotní stránce. Pokud bys chtěl zkusit lítání přes armádu, musíš bejt ve špičkové kondici – od výbornýho zraku až po dobrý výsledky psychotestů. Totálně kompletní prohlídka na odborným leteckým zdravotnickým ústavu a jedinej zádrhel (o kterým třeba ani nevíš a nikdy ti nedělal problémy) ti může vystavit stopku, o který se nediskutuje. Stejně tak ti můžou najít problém po třech letech, kdy už máš za sebou základní leteckej výcvik, a stejně řeknou NE a jdeš na dispečera. Stát se pilotem přes armádu FAKT není lehká cesta…

Dá se to i přes technickou školu – tuším, že se na pilota dá studovat na ČVUT… ale pak si musíš zaplatit výcvik. A ten vyjde dneska už snad na dva miliony… takže bu´d obrovská půjčka, nebo dřív to šlo, že ses dohodl s aeroliniema a ony ti výcvik zaplatily s tím, že u nich budeš x let pak lítat. Ale dneska už se to myslím moc nedělá… mám takovej pocit, že pilotů není nedostatek, takže si je společnosti nemusej vychovávat za vlastní prachy.

Je to těžký a nejistý – armáda je riziko a vždycky můžeš skončit kvůli zdravotnímu problému (na civilní škole i u aerolinií jsou o něco mírnější). Civilní škola je drahá jako kráva a lehká taky není.
Pokud „je to s matematikou horší“ (což je základ – na matice stojí i fyzika), bylo by asi lepší zkusit ty práva… ty se dají spíš utáhnout na naučení.

Pokud bys chtěl vědět ještě něco, tak se určitě ozvi třeba mailem.. myslím, že o tom už vím docela dost, procházeli jsme si tím s kamarádem spolu, on se učil lítat a já se o lítání učila psát, takže jsme toho u pivka prokecali docela hodně :o)

Další odpovědi
arygnoc

no nevím, když ti nejde programování … si musíš uvědomit, že jako pilot se budeš muset učit hodně matematiky, fyziky, vzorců a v neposlední řadě i právě výpočtovou techniku.

A právo? chce výbornou paměť a hodně šprtání.

Lenjička

Na matiku nestačí se učit… Chce to logiku a trochu dar. Jinak to nepochopíš nikdy.
Mě příjde, že se snažíš utéct od něčeho co ti nejde, i když je to lukrativní, k něčemu na co nemáš a moc si to idealizuješ…
Abys mohl být pilot musíš umět víc, než trochu integrálů a derivací. A budeš se muset učit i to, co tě neba. Stejně tak s právničinou.
Ve všech těhle oborech budeš mít problém s tím, že tě něco nebude bavit a poděláš si to tím, že utečeš.
Pořádně to rozmysli, můj názor je, že měnit obor je k prdu.

venkovan

Je mnoho krásných povolání. A lepší je být kvalitním doičem krav než přitroblýmm právníkem- Lepším ve smyslu pro společnost.
Je zajímavé tvé tvrzení. že není problém ve znalostech, vždycky se mohu naučit. A na programování ne?
Řekl bych takto na dálku, že pro programování, pokud nemáš problém s učením) ti schází nějaká logika postupnosti, či co, což u letectví budeš taky potřebovat.
Mám pocit, že je to jen chvilkový úlet abysi měl důvod proč tě škola nebaví.