terkakik

není to zavírací špendlík,ale sichrhajska

Nejlepší odpověď
annas

Výraz znám, dokonce se v naší oblati užívá běžně v nářečí, určitě i někde jinde – výraz nespisovný.

Znám jako sichrhajcka – z německého Sicherheitsnadel = zavírací (spínací) špendlík – záměna t/v. Sicherheit = jistota, zabezpečení, Nadel = jehla, špendlík.

Podle SNČ – kolektiv autorů.

Další odpovědi
Alesh

🙂

význam

(hovorově, oblastně) zavírací špendlík
každý nechť šije, jak dovede. Příliš široké okraje záhybu vzadu zašpendlíme sichrhajckou.[1]
A co? Na rozdíl od sichrhajcek v uchu se o této úchylce sousedi nedozví.[2]

Zdroj: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/sichrhajcka

setapouch

Bohajeho, to te fakt ve skole nenaucili, jak vypada otazka?

marci1

Jak zní otázka ?