Avatar uživatele
Kepler

Není to výsměch spravedlnosti?

Třináct ran nožem do krku má být nutná sebeobrana? Já už ničemu nerozumím.

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/dcera-by-mela-jit-za-smrt-bratra-sedet-tvrdi-otec-40296622

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, zjentek, aliendrone před 1682 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

„Výsměch spravedlnosti“? Nelze se vysmívat něčemu, co neexistuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kazatel

Tak popravdě, pokud žili doma v prostředí, kde jim ten magor vyhrožoval běžně nožem a tentokráte nechybělo moc a své výhrůžky uvedl ve skutek, není se moc čemu divit, že s čím kdo zachází, taky schází.

V neposlední řadě, nevím jestli je pro otce výhra mít jedno dítě (hrubiáná) mrtvé a druhé zavřené, nebo spíš živé na svobodě. To také o lecčems vypovídá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Bez znalosti okolností (celého soudního spisu) se to špatně hodnotí. Ale souhlasím s tím, že nejvyšší státní zástupce podal dovolání, protože je potřeba řešit, zda nebyly meze nutné obrany překročeny. Vím, že u nás je silná lobby uživatelů zbraní, kteří se snaží pod nutnou obranu dostat každé použití (střelné) zbraně proti útočníkovi, ale v případě nože takovým způsobem mě to překvapuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Je to výsměch.
Problematicky bych viděla i trest „za zabití“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Skvělé. To je ještě lepší než. Chtěl jsem se zabít nožem, ale vrazil do mne chlapík, 10 x se nabodl na ten můj nůž a ještě mi vnutil peněženku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nerozumíš? No to je také ÚČEL, jinak to není možné vysvětlit. Proč to ale rozebírat, quentos to vystihl stručně a přesně. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Henry1660

Asi nevíš jaké to je být pořádně zahnát do kouta (nelze soudit takovou situaci, ve, které si nebyl), naprosto se v té chvíli vydopuješ adrenalinem a pudem sebezáchovy… při takové siutaci (kdy jde o život tvůj nebo jiných), je jedno kolik ran zasadíš, když se jedná o sebeobranu… zvlášť když se jedná o život tobě blízké osoby (v tomhle případě její sestry) a chce jí někdo napdanout (ani nevíš jaké ty vztahy tam měli v té rodině, co porřívali atd. dokonce ani o théle konkrétní situaci nic moc nevíme), tak tě k tamtěm emocím navíc ovládne pořádná agrese… zkus se vžít do její situace. Pud sebezáchovy, adrenalin, agrese, ostatní směs emocí… myslím, že při tomhle by sa každý choval tak trochu posedlý, navíc těch 13 bodných ran se dá zasadit během chvilky.

Ať tak či tak se i při sebeobraně vždy jedná o zabití/vraždu, pak záleží jestli úmyslnou nebo neúmyslnou, ale i při úmyslné, je to pořád sebeobrana a má toho člověka „na svědomí:“

Upravil/a: Henry1660

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Dívčina (22let) povalila hocha (18let!) na záda, klekla si na něj a držela mu ruce tak, že se nemohl hýbat. Do ruky (DO TÉ VOLNÉ RUKY, BO asi levačku měla zaneprázdněnou, aby se bobík nemoh hejbat) vzala nůž, který původně držel bratr, a třináctkrát ho bodla do krku. Pche, brnkačka! Čemu spravedlnost nerozumí?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Vlastně nebránila sebe, ale sestru, a to tak, že bráchu napadla. Tak jakápak sebeobrana? Pokud ho chtěla zneškodnit, stačilo jedno bodnutí, pak by si to hošík zřejmě rozmyslel. Ale chápu, že adrenalin tekl proudem a zřejmě se moc nekontrolovala. Proč to ale soud sakra klasifikoval jako nutnou sebeobranu?! Na těle neměla ani škrábnutí.

před 1682 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Je to těžký, když mám čtenářům ani nenabídnou informaci, o jaké šlo etnikum. Pokud o řadové Čechy blondýny, nechápu ani ň.

před 1682 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pepa25: Hluboce se mýlíš! Žádný zbraňový nadšenec nechce každé použití zbraně naroubovat na NO. Jen ty, co NO skutečně jsou. Ale správně jsi napsal, že „použití proti ÚTOČNÍKOVI“. To je veeeelmi důležité slovo.

před 1682 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek