Není to úkol, do školy nechodím, ale potřebuji vysvětlit jak počítat?

Pokud si pamatuji, tak násobení má přednost.
Nemohl jsem se dopočítat objemu a dělal jsem furt chybu ve výpočtu, jelikož jsem nejprve násobil.
Zjistil jsem však, že asi tedy to násobení přednost nemá.
Jak to tedy je?
výpočet objemu válce
pí r2 * v
3,14r2v
a teď to příjde:
na druhou je to celé nebo jen to r?
protože pro výsledek je to podstatné!
příklad:
3,14
r=10
v=10
3,14*10=31,4 a na druhou to je 985,96
kdežto pokud jen r2 tak už zde je výsledek jiný:
3,14*100=314
Jak to tedy je?
Děkuji

Nejlepší odpověď
manon

Při počítání platí:
Výrazy v závorkách se vyhodnocují nejdříve, počínaje nejvnitřnějším párem.
Pořadí co se týče dalších operací je: nejprve umocňování..... poté násobení a dělení …nakonec součet a rozdíl.

Další odpovědi
bolak

jen to „r“ 3,1410210=atd.
Doplňuji:
Jestli chceš, klidně ti odvodím objem válce z objemu kvádru, teď jsem čirou náhodou zjistil že to umím :))