agentpv

Není to trochu velký rozdíl (chyba?) v popisu repráku „Maximální výkon: 500 W (peak) Jmenovitý výkon: 35 W RMS“ ?

aneb stále vybírám karaoke pro dceru k Vánocům. Neporadíte mi ?

A to na co se ptám jsem našel tady: (https://repro­soustavy-reproduktory.he­ureka.cz/blau­punkt-mb06/specifika­ce/#section)

Nejlepší odpověď
Kepler

Ten první údaj je tzv. hudební výkon, navíc jen ve špičkách, který pokládám za nesmysl, protože by byl několikanásobně vyšší, než příkon přístroje. Je to jen reklamní blábol. Směrodatný je výkon RMS. Ten je víc než dostatečný, pro bytové podmínky stačí i 10 W. Neuvádějí kmitočtovou charakteristiku (asi vědí proč), tak bych od toho nečekal žádné zázraky. Nejlepší by bylo poslechnout si to v prodejně.

Další odpovědi
Dochy

Hezké je, že tam dají oba údaje. Běžně bývaly na malých přehrávačích údaje: napájení 9V/1A, výkon 3000W 😉
Stará TV Tesla měla 5W zasilovač a stačilo to aby lidé utíkali z místnosti.
Těch 35W by měl být trvalý výkon, 500W okamžitá špička co zesilovač zvládne – ony se ty jednotlivé složky audiosignálu mohou naskládat tak, že někdy je ten vysoký výkon potřeba – třeba jen na 100us během jedné sekundy aby to mohlo být zahráno čistě a na zbytek klidně stačí 10W