Avatar uživatele
anonym

Není to škoda peněz za novoroční, městem placený ohňostroj?

Chyběl by vám ohňostroj ve vašem městě?

pro dudu. Neptám se na zakazování. Zřejmě budeš pyrotechnik nebo radní

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, briketka10, marci1, anonym před 3040 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

To záleží na rozhodnutí radních, jak mají priority. Nemůže se k tomu vyjadřovat každý občan města. Osobně by mi žádný ohňostroj nechyběl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Je to zbytečné ;), Švýcaři penězi takto zbytečně nemrhají…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to rozhazování veřejných peněz. Kdyby ty promrhané peníze dali na něco užitečnějšího. Vláda zakazuje kouření v restauracích, prý, aby nebyla újma na zdraví hostů-nekuřáků, ale spaliny z rachejtlí jim nevadí a to nepíší o psech, kočkách a dalších zvířatech!

Kolik ohňostroj stojí?
To je strašně složitá otázka. Nejmenší ohňostroje děláme od 10 000 korun, to jsou většinou narozeniny, menší party a tak podobně. Za nějakých 30 000 až 50 000 korun je už poměrně velký ohňostroj. Opravdu velké akce se pohybují v řádu statisíců, výjimečně i milionů korun

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/vel­ky-ohnostroj-muze-vyjit-az-na-milion-korun-rika-majitel-firmy-zabyvajici-se-produkci-ohnostroju-irv-/podnikani.as­px?c=A081218_113251_fir­my-rozhovor_hru

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Záleží na tom, jestli je město nebo obec ochotno ohňostroj financovat a nepoužije peníze na něco jiného. Takový větší ohňostroj stojí tak milión. Myslím, že by mi nechyběl. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

je, nakopat radní do konečníku, patří se, když hloupí mají peníze kramaři mají odbyt, říkala moje moudrá babička…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HDMI

Ono se sice zdá že stojí hodně, ale v obecních rozpočtech je to obvykle jen malé procento výdajů. Musí se to dělat s rozmyslem. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

A co takhle zakázat zpívat.
Neuhodl jsi – jsem bývalý holič.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ohňostroje střílím od roku 1992 !!
Ze své zkušenosti mohu říct, že na takovou akci jako je rozsvícení vánočního stromku a podobně by nepřišla ani noha, kdyby nebyl ohňostroj. Lidem se to líbí a chtějí to. Od toho je snad zastupitelstvo obce , nikoliv Odpovědi . !! Soukromníci se naštěstí nikoho ptát nemusí.

Ono udělat scénář na ohňostroj, aby nebyl drahý a líbil se,je docela těžké a to nemluvím o pyromuzikálním ohňostroji. To co koupíte v obchodě není ohňostroj, ale pouze jeden fragment ohňostroje.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Vím, že mnohem více peněz se prošustruje jinde. Zbytečně a několikrát.
Tak proč neudělat něco pro radost lidí, hlavně dětí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gumiczud

U nás ohňostroj není už asi pátým rokem, Karviná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tony2412

Mě to je jedno,patří to už tak nějak k tradici,lidi se na to těší,hlavně děti,tak proč ne,pro mně ho ale dělat nemusej…peníze se promrhaj kolikrát za mnohem větší kraviny!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ReHu Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nie.....aj tak z neho budem počuť len hluk

neznášam hluk z pyrotechniky­......keby niekto vymyslel tichý ohňostroj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odik

Já bych to zvládl bez ohňostroje, ale myslím si, že většina takových akcí se dělá hlavně kvůli dětem.
U nás na sídlišti vyšla dřív každá rodina ven a něco malého odpálila = celkově toho bylo dost a stačilo to. Pak ale lidi začali škudlit a jen koukali přes okno, co koupili ti ostatní. A nakonec se na to vykašlali skoro všichni. Tak je dobré, že se mohou jít rodiny s dětmi (samozřejmě i ostatní) podívat aspoň na ten městský. Proto se u nás ohňostroj odpaluje až druhý den a to v dřívějších hodinách = aby to mohli vidět i děti.
A to že by se dalo ušetřit a vynaložit peníze líp? To určitě, ale on by si je stejně někdo rozkradl do svých firem a podvodných zakázek. Takhle z toho mají občané aspoň něco málo …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Je to škoda, URČITĚ!!!!!!!!!!­!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nechyběl, u nás na vsi nic takového nemáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Ohňostroje, zdobení měst i vesniček světýlky jsou prostě hezké.Lidi, nemáme sníh, tak alespoň něco ne?:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chachar1922

Bydlím v menším městě a měli jsme ohňostroj za 15 000 Kč.
A byl dlouhý a krásný, žádný obyč.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odik

marci1: cca milion stojí jen samotný ohňostroj, ale všechno to okolo = nějaký program, uzavřít prostory, policie a záchranáři, posílené svozy MHD apod. stojí klidně ještě několikrát tolik …

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Boreczech, dudu nebude nic z toho, co píšeš, on to je…

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

proč nedokončíš myšlenku co jsem. No budiž., co všechno jsem mě nedávno košatě pojmenovalo to jakési čudo Pumík.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Boreczech, dudu nebude nic z toho, co píšeš, on to je…výběrčí daní z Půlnočního království.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek