Není to poškození cizí věci a šikanování ostatních členů domácnosti, co teď (ne)dělá ČEZ?

ČEZ přestal posílat složenky, spousta lidí to ani nezaznamenala, že si má udělat inkaso, trvalý příkaz,… a ČEZu z nedostatečné informovanosti nezaplatí a on je hned nekompromisně odpojí.

Lidem vytečou ledničky, zkazí se jím jídlo (to by se dalo považovat za poškození cizí věci) a že nejde proud bude vadit i jiným členům domácnosti, který s dluhem nemají nic společného (děti, prarodiče,…). Děti si nemůžou zapnout počítač a najít si na netu něco do školy, nemůžou si nabít mobil.

Když si v noci nemůžou rozsvítit o něco zakopnou zlomí si nohu. není to nějaká spoluvina ublížení na zdraví ?

Poplatek za znovupřipojení není to šikanózní, zvlášť, když nenesou plnou vinu za dluh, když ČEZ nedostatečně informoval.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak může člověk z nedostatečné informovanosti nezaplatit. Vždyť celý život nedělá nic jiného než jednou měsíčně platí zálohu. Přeci si nemyslíte že když nepřijde složenka, že se dává elektřina zadarmo.
Zatím jsem složenku dostal a kdybych ji nedostal ve vlastním zájmu bych se poptal.

Další odpovědi
hanulka11

Nějak jsem nepochopila vaši otázku…co se vás vlastně dotklo?

Povinností každého je každý měsíc zaplatit zálohu a jestli nemáte inkaso/nevím kolik takových ještě je????/tak se musíte vy sám starat jakým způsobem uhradit vaši spotřebu.

Takže podle mě to není žádné poškozování nikoho. Pokud vy neplatíte ,tak poškozujete vy .

Drap

Pokud vím, tak i ČEZ posílal upozornění, a neodpojoval okamžitě.A všem nám je asi jasné, že odebírat jakékoli zboží zdarma nelze.