Kepler

Není to podvod?

Přišla mi SMS, že jsem se stal výhercem iphonu 11 v ceně přes 25 000,– a že si ji mám vyzvednout na http:..... Tak jsem tam vlezl a byla tam výzva k zaplacení 38 Kč přes kartu. Vyplnil jsem čísla a na obou kartách, které mám, mi to hlásilo chybu. Málem jsem zavolal na info s číslem +441472907113 (což by odpovídal Velké Británii, pokud tam mají 10místná čísla), ale pak jsem si přečetl doprovodný text (mmj.):

„Pokud jste šťastným výhercem, budete kontaktováni přímo prostřednictvím emailu. Tato speciální nabídka přichází s 6 dny trvající zkušební dobou přidělené předplacené služby, po které bude měsíční členský poplatek (70 EUR) odečten z Vaší kreditní karty.“

E-mail mi žádný nepřišel, jen ta SMS a vůbec netuším o jakou službu jde. Tak mi to připadá, že mě chtějí dojit 70 eur/měs., ale moc tomu nerozumím. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Oceňuji tvoji snahu odvést pozornost od otravných a blbých otázek na virus, ale musíš znát míru. Tohle ti nikdo nesežere (že bys byl takový vůl), dokonce ani aliendrone – a já jsem známý neoficiálníé držitel titulu „Mistr světa ve skoku na špek“! Ale DOBRÝ pokus, v první chvíli jsem to sežral! ;) :D :D

Jinak všem šťastným výhercům a poskytovatelům čísel kreditek důvěryhodným entitám BLAHOPŘEJI (jistě se tu i tací najdou). Zejména těm, kteří mají bankovnictví v chytrém mobilu. (což neznamená, že ti co ne jsou v poho, to ani náhodou) ;) :D :D

Další odpovědi
led

Ano, je to podvod, zameraný na chamtivú naivitu ľudí.
Spomeňte si na svoje detstvo, keď vám mamička hovorila, že nemáte otvárať cudzím ľuďom.

Rokio

Promiň, Keplere, ale udělal jsi blbost. Na takové zprávy se nereaguje.

Jedná se o spam (nevyžádaná zpráva) a podle mě to JE i podvod. Takové zprávy lákají na lidskou chamtivost a jejich oběti snadno naletí podvodům.

Kelt

Nevím, zda je to stejné, ale občas mi na internetu se objeví oznámení, že jsem nějaký uživatel a že jsem něco vyhrál, tak si s tím chvíli hraji, zadávám nějaká čísla, tipuji. Dnes už to mažu, jak se mi to objeví jen nápis na počítači. Jinak jsem si koupil telefon v O2 a platím internet, a že mám možnost si koupit na splátky Notebook, Tablet, což jsem udělal, Notebook pro ostatní členy rodiny – poslali mne někam, televizi, kterou jsem zrušil atd. Podle mne je to jejich finta. Někde napíšeš kontakt a volají tě z Velké Británie a jiných zemí. Peníze si hlídej a nikomu je neposílej. Když ti nic neposlali a nevíš o nějaké službě, kterou by poskytovali , například svícení během dne a zhasínání v noci, tak nic neplať.

hapiky

Když bys něco opravdu vyhrál, nebylo by to podmíněno zaplacením něčeho, čehokoliv.
Mě před nedávné době přišlo oznámení, že jsem zdědil nějaké větší peníze od příbuzného, který nemá žádné přímé dědice. Dědictví jsem měl potvrdit zaplacením poplatku jako účastník dědického řízení, nebo tak nějak. Odepsal jsem ve vší slušnosti, aby mě peníze poslali na můj účet. Již se neozvali.

Ametyst

Tady si přečti podmínky na domácí stránce: https://playa­llhere.com To telefonní číslo je tam uvedené.

Kepler

Rokio: jak mám poznat, že šlo o nevyžádanou zprávu? SMSkou mi chodí i užitečné zprávy, i když vyžádané nebyly. Na mailu se to pozná hned a takové taky hážu do spamu automaticky.

Rokio

Kepler: Na to je potřeba zdravý selský rozum a trochu i citu. Jinak já osobně tě považuji za inteligentního člověka a chodící encyklopedii. Podle mě (jedná se pouze o můj názor) jsi měl slabší chvilku a nedomyslel jsi důsledek tohoto činu.

Kepler

alien: už došly bodíky…Tak to jsem rád, že nejsem vůl. Jen jsem se chtěl ujistit, že ostatní na tom jsou stejně. Kuwa řeknu ti, že ten i-phone je docela kvalitní a lákavý špek. Hned jsem zbystřil, až se mi postavil. Teda nastražily uši. Začínám uvažovat, že začnu prodávat lihové maceráty z kořene mandragory.

aliendrone

Keplere>>> V poho, jsem na tom s body u tebe stejně. :D :D :D

hapiky

Kepler: Ani nevíš, kolik lidí mě řeklo, že jsem to měl zkusit, že ta částka co jsem měl zaplatit nebyla až tak velká, co když náhodou apod.
Oni ti podvodníci ví co dělají. Na komára Moby-Dycka nechytíš, jim ale stačí třeba jen průměrný losos.(lososy).

Kepler

No, jim šlo o to, abych jim platil 70 eur/měs., to už žádná bělice není. Hned jsem to stopnul a zablokoval karty.

hapiky

Kepler: To je běžná záležitost. Upíšeš se na dva roky a dostaneš telefon zdarma. To by asi soud neuznal jako trestný čin. problém je jen ten, že si myslíš, že ten telefon je zdarma.