jjj123456789

Není to paradox, že Slováci oslavují Hlinku i SNP?

Odpovědi
Drap

Proč ? Někteří oslavují Hlinku, jiní SNP

led

SNP nebolo len bojom komunistov proti fašizmu, ale zlučovalo sa v ňom viac politických smerov a vojenských velení. V skutočnosti išlo o akt verejného odtrhnutia sa od nemeckého fašizmu, od závislosti na Nemeckej ríši, išlo o zabránenie ničivých frontových bojov nemeckej a červenej armád, prejav národa znížiť vojnové škody otvorením územia Slovenska vlastnými silami za pomoci spojeneckých, hlavne sovietskych ozbrojených sil. Niektorí bojovali aj za samostatné Slovensko, niektorí zas za Československú republiku a niektorí (tých bolo najmenej) za Slovenskú, či Československú Sovietsku republiku. Týmto všetkým bez rozdielu, živým i mrtvým, treba vzdať česť,
Tomuto vzdávajú česť obyvatelia Slovenska počas osláv SNP.

Ale čaro politiky je práve v paradoxoch
Ak na Slovensku sa v súčasnosti rozmáhajú obdivovatelia Hlinkovej myšlienky o samostatnom Slovensku bude sa oslavovať aj Andrej Hlinka ako predstaviteľ tejto myšlienky.
Meno Andreja Hlinku sa neskôr zneužilo vo fašistickom hnutí na Slovensku.
V centre SNP Banskej Bystrici v súčasnosti vládne predstaviteľ a obdivovateľ Hlinku, no koho zastupuje, pôvodný národovecký smer Andreja Hlinku, alebo neskorší fašistický smer pod menom Andreja Hlinku?