Není to „nedustojné“, když vlastník věci musí před exekutorem dokazovat, že něco je jeho?

Neměl by spíš dlužník dokázat, že to jeho není? Dalo by se to považovat za bezdůvodné obohacení?

Na věci do 10 tisíc se vydává zjednodušený daňový doklad, kde není potřeba jméno zákazníka a člověka nenapadne, že za 3 roky bude u něj bydlet dlužník, že by se to mohlo hodit.

Nešlo by, že by MUSEL exekutor důkladně zkoumat, čí věc je ?

Třaba bydlí 2 bráchové spolu, jeden dluží, exekutor, zabaví plazmu za 30 tiscí, ale tím omezí druhýho bráchu na jeho právech, protože se nemá na co koukat. Správně by měl dát druhýmu bráchovi náhradní plazmu, jako kompenzaci.

Nejlepší odpověď
Ponytail

Obávám se, že nějaká důstojnost je to poslední, co exekutora zajímá :-/

Další odpovědi
iceT

Zrovna teď nedávno jsem dočetla jeden exekutorský příběh jedné paní.Podala žalobu na exmanžela,že jí dluží alimenty,ovšem manžel měl tr.pobyt ještě právě u ní v bytě,a věci tam žádné neměl.Tedy exekutor naklusal,začal polepovat věci její,i když to byly věci potřebné pro dceru školou povinnou a nezajímal se o nic,že nemá právo něco zabavit nebo zjišťovat okolnosti atd.Oni exekutoři jsou kasta sama pro sebe,mají vlastní zákony a přes ně nejede vlak,hotovo tečka.

baghira

Tak ona by za takových okolností ani žádná exekuce nešla provést – dlužník by prostě řekl, že všechny věci jsou bráchovy, a jenom by se exekutorovi vysmál.

Nedůstojné je především nesplácet dluhy. Pepou Joudou z Horní Lhoty počínaje, vládou a parlamentem konče.

To, že se exekutoři někdy chovají jak lupiči a nikdo na ně nemá, to je jiná.

Hlada

Kdyby nebyli lidé, kteří si koupí a používají věci na které nemají, nejsou ochotni splácet dluh, věci prodat nebo jinak se vyrovnat s věřitelem, nemohla by vzniknout sorta exekutorů, kteří se chovají tak, jak se chovají.