Není to klamání spotřebitelů ?!

Je zákaz prodávání alkoholu +20% a v aktuálních letácích řetězců nabízejí alkohol,který má více voltů!

Doplňuji:
Podle Dr.Axla jsem se málem dopustil šíření poplašné zprávy,ale jak mám tomu rozumět,že dle nařízení ministerstva zdravotnictví je od pátku zákaz prodeje, podávání a „nabízení“ lihovin s obsahem alkoholu od 20 procent. Za odvysílání reklamy hrozí pokuta až dva miliony korun,jak rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Tištěná verze má výjimku?!
Nějak se ti to Dr.Axle vymyká z rukou,to tvoje osočování. Minule plamínky,nyní zákaz reklamy!

Nejlepší odpověď
anonym

Není tato otázka šířením poplašné zprávy?

Letáky, jež byly tištěny před prohibicí, jsou upřesněny a doplněny novějším upozorněním umístěném viditelně v každém obchodě.
Doplňuji:
Asi sis nepřečetl diskuzi.
Jinak ti všichni potvrzují, že leták není klamání spotřebitele.
Tvůj odkaz na zákaz reklamy je platný až po vyhlášení Nařízení MZ.
Nějak ve svém vztekání stále nedokážeš pochopit, že letáky byly vytištěny PŘED nařízením, takže se na ně nařízení nemůže vztahovat.
Dopouštíš se téhož dogmatu, jako bys chtěl pokutovat obchody, že vystavovaly alkohol ještě PŘED platností nařízení.

Další odpovědi
baghira

Ne, není.
Prohibice byla vyhlášená v pátek večer, a pokud byly letáky natištěné a v distribuci, asi nebylo v silách (a rozumných ekonomických mantinelech) některých řetězců to celé stopnout. Kromě toho všichni spotřebitelé jsou o zákazu prodeje informovaní, takže o klamání nemůže být ani řeči. Za další – to, že zboží v reklamě není k dostání, se může stát i jindy – v tomto případě to ale není chybou prodejce, ale zásahem „vyšší moci“. Tak se dej do klidu a nekolesuj :)

btw v pondělí jsem měl ve schránce „bezalkoholový“ pen­ny

Funna

už to měli vytištěné, to mají vše vyhodit?…pokud to zboží nenajdeš v regále, tak je jakákoliv výhodná nabídka na papíře stejně bezpředmětná…

franku

Je tam taky napsáno,že případná změna vyhrazena a platí do vyprodání zásob.Tím pádem se nic neporušuje.

anonym

baghira, pondělí jsem koupil Blesk,kde dva z řetězců nabízely více voltové nápoje.

anonym

Koukám do diskuze,jak na modrý plamínek a tu nic!

anonym

A to jako,že TV reklamy ,za které můžou být pokutovány, se točily až v pondělí t.t. ?! A proč se alkohol všechen nevypil,to ho měli vylít do kanálu,Funno!

anonym

Není rozhodné, kdy byly reklamy natočeny, ale kdy se mohou pustit do vysílání.
Zkus si vzít k srdci dobře míněnou radu od baghiry – „Dej se do klidu a nekolesuj!“
Píšeš nelogické bludy, jak beran neuznáváš vlastní chyby, na rozumné příspěvky reaguješ urážkami.
Když je někdo paličatý a natvrdlý, nemůže se divit občasným výmazům od admini. To i Kole je schopen ponaučení z vlastních úletů.
Funna narážela na fakt, že lahve z regálů se dají snadno stáhnout, kdežto letáky z miliónů schránek nebo domácností, prostě technicky nelze. Občas použij taky hlavu a připoměň si, že osobní vzkazy a oslovování nicků do otázky nepatří.

anonym

Není rozhodné,kdy byly letáky vytištěny,ale kdy se můžou vkládat do distribuce. Není to samé co s TV reklamou!?!
Je vidět,že jsi proti zákonům. A technicky lze stáhnout 20 milionu lahví,ale reklamy ne?

anonym

Samé omyly:

  1. Nařízení není zákon a řeší jen přechdná období.
  2. Ano, láhve lze stáhnout (u obchodníků), letáky u zákazníků ani není nutno, protože právně nadřízené Nařízení MV vydané později, je omezuje ve vymezeném rozsahu.

mosoj svou narážku směřoval na tebe (což pochopili všichni, kromě tebe), přestaň být takovej zabejčenej zabedněnec.

anonym

volty jsou jednotky napětí, učí se to v 7. třídě ZŠ.

anonym

Kolego,já píši o letácích a ne o nějakém upozornění. Pokud si myslíš,že otázka je šířením poplašné zprávy,máš právo,jako „zlatý“ nahlásit adminovi její závadnost!

mosoj

Chorobná nenávist je nemoc !!

anonym

Tak proč se neléčíš?

anonym

Klídek, použil jsem jen téhož tónu, jako ty.
Anebo to smíš jen ty jediný? (V zábavné rubrice se píší jinší věci, nakonec sám jsi jejich častým autorem).