Drap

Neni to diskriminace?

Právě čtu
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/ucte-ve-skolach-i-romske-dejiny-doporucuje-rada-evropy-40329482#source=hp&seq_n­o=10&dop_ab_va­riant=387300&dop­_req_id=GBXeQ­w9YAAX-202007021416&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=
A neni to diskriminace? Budou se učit i dějiny Cikánů? Cikánů je více než Romů. A co Dějiny Židů, Maďarů, Slováků, Němců. Rusů, Rusínů a Ukrajinců, tyto menšiny u nás také žijí a to jsem jistě ještě na nějaké zapomněl.
Proč diskriminace je snad jasné? O co jsou Romové lepší než Cikáni, nebo ostatní národnosti?

Nejlepší odpověď
jsemjá

Proč by to byla diskriminace?

Další odpovědi
anonym

Při dnešní situaci jsem názoru, že sotva se kvalitně věnujeme svým dějinám, natož přidávat další. Proti osvětě nemám nic, ale nalejme si čistého vína, jak jsem na tom.

Mc Merkurion

… ne, jen se snažej po vzoru amíků lízt barevnejm do řitě …

Kryšpín

Drap dočkáte se vše co jste uvedl a ještě se budou učit dějiny rákosníků matematika a čeština bude vyřazena základ bude angličtina.

iceT

Netuším, ale do včilška jsem si myslela, že Rom a cikán, cigán je jedno a totéž. Akorát vím, že někteří oni se sami označují za Romy a cigán je pro ně urážka a obráceně.
Ale proč by se měly učit jejich dějiny, když se sami prohlašují za Čechy?

Dochy

iceT: Ne, Rom a Cikán nejsou jedno. To kdysi na jakési konferenci se několik skupin občanů tmavší pleti dříve označovaných souhrnně jako Cikáni rozhodlo, že chtějí být nazýváni Romy. Mám pocit, že to bylo především ti více ukřičení a ukřivdění. Někteří s tím nesouhlasili a stále nesouhlasí a hrdě se hlásí k označení Cikán, pokud je někdo označí slovem Rom mohou to brát jako urážku. Ale pokud vím, tak zrovna tihle začnou tím, že vás na chybu zdvořile upozorní.

iceT

Ok, zase jsem o něco chytřejší.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Kryšpín se jistě mýlí. Dějiny Vietnamu se přece nemohou učit. To by se tam muselo i učit jak tam USA dostaly na zadek