Není tady toho už moc, co se týká otázek jestli má něco společného tohle slovo s tímhle?

Tohle už je opravdu něco mezi žumpou a septikem. Není jednodušší se obeznámit s významem slov třeba zamyšlením a pak je porovnat? Takových přihlouplých otázek je tu tolik, že by to tu žumpu naplnilo za jeden den.

Nejlepší odpověď
johana 56

Ne, tyto otázky vítám, protože také ČJ prochází změnami. Pro většinu uživatelů je prakticky nemožné dostat se k odborné literatuře, která může tato fakta objasnit.

Stejně tak se mění zákony, normy, vyhlášky apod. Proto opakování otázek nepokládám za porušení pravidel, naopak slouží k novým poznatkům.

Když jsem se před lety na Odpovědích registrovala, byl to zdroj užitečných informací ze všech oblastí, praktických rad a osobních zkušeností. Různorodá komunita povolání, vzdělání, myšlení, nikoli vyhraněné akademické stránky.
Časem však původní zdravou soutěživost a ochotu podělit se o nové zdroje informací vystřídala zášť, zloba a touha obsadit nejvyšší místa v žebříčku hodnocení i za cenu podrazů, podvodů a dokonce sázek.

Poslední dobou úroveň stránek značně poklesla, na dotazy je zodpovídáno otázkou, jevem, který není tolerován u každého. Stále častější upozorňování na chyby, stylizaci apod. prakticky nedává polžadovanou odpověď na položenou otázku. Mimochodem, marně již delší dobu pátrám po tom, zda je z etického hlediska vůbec přijatelné upozorňovat dospělého jedince na jeho gramatické chyby …

Web bývá přirovnáván k žumpě, Augiášovu chlévu ap. Ale v podstatě ho tvoří respondenti, které troška tolerance a respektu vůči ostatním nic nestojí, naopak může vést k příjemnější atmosféře.

Ne vždy je vhodné měnit z pozice admina pravidla pouze proto, že se některým uživatelům nelíbí, za diskriminaci lze považovat již omezený počet vložených příspěvků podle stanovených kategorii.

Přála bych si, aby stránky nadále plnily původní záměr sloužit všem respondentům, ne jen vybraným a také aby zde nakonec nezůstalo více korektorů než registrovaných čle­nů…

Další odpovědi
Drap

Máš pravdu. Musí si to však uvědomit hlavně tazatelé. Na druhé straně musím říct, že i taková otázka může být zajímavá, zvláště pokud se jedná o málo známá, nebo málo užívaná slova.

arachis

Také si říkám, jak to může stále někoho bavit, já to prostě přeskočím a jedu dál. Myslím si, že dotyční snad ani odpovědi neočekávají a dovím se, že se někomu chce na to odpovídat.

Kepler

Někdy to zavání snahou být vtipný za každou cenu, jindy zase souvislosti leckoho překvapí. Proč ne? Naštěstí tu máme odborníka.

anonym

Když jsem vložil otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nebylo-by-treba-vycistit-zdejsi-augiasuv-chlev , kde kdo se mi smál, dokonce mne nazval i sebekritikem, ale jak vidím, nejsem sám, kterému to tady vadí. Boreczech, děkuji!