jakho

není tablet jako tablet

mnohým kladená otázka. Proč dotyková placka se jmenuje tablet. Kdo to vymyslel? Co s tím má společného tablet jako tabletka (prášek, lék) nechápu do teďka.
Doplňuji:
zanecháte hvězdu za zajímavou otázku, díky :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Tablety tu už byly dřív a pořád tu ještě jsou – mám na mysli původní tabety, které slouží jako náhrada myši.

Slovo tablet je převzaté z angličtiny, kde to znamená destička neb tabulka na psaní.

Další odpovědi
marci1

Již bylo zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-tablet-jmenuje-zrovna-tablet