Avatar uživatele
anonym

Není šílené, když mi Windows strká svoje produkty s každým spuštěním?

Už ani nepoužívám nabídku start, takže neřeším tam neuvěřitelné * nastrkané. Ale že po přihlášení uvidím fullscreen „kritické nastavení“, že má systém chudák chybu v nastavení a já bych měl „opravit“ nastavení prohlížení. A pod krkolomným vysvětlením v obrovském tlačítku volby se dozvídám, že se mi tímto snaží podstrčit Microsoft Edge. Dole pak mini volba „Zachovat výchozí prohlížeč“. Přeci když si zvolím jiný, jaké právo má Windows vydávat to za systémovou chybu, aby tím strašil uživatele? To je antimonopolní úřad tak bezmocný? Jinak podobně mi to vnucuje další produkty, ale především přihlášení do jejich systému, aby jim náhodou nějaká reklama neutekla. S každým update mi to strká na plochu zástupce na Microsoft produkty (hlavně Edge zástupce je nesmrtelný), přehází plochu i nabídku start a dostrká si všemožné aplikace, co už jsem jednou mazal. Pořád mi oznamuje, že rozhodně musím systém spárovat se svým mobilem – to jsem zvědav jak, když mám tlačítkový 15 let starý … Asi nejhorší je, že obyčejná nastavení jako jsou výchozí programy Windows nyní s klidem hlásí jako kritické chyby, nebo závažné narušení bezpečnosti. Umím si snadno představit, že takto opravdu donutí X % populace podřídit se jejich reklamě. Ve všech těch nucených nastaveních jsou sledování činností, personalizace reklamy, popup reklamy, skryté nabídky produktů, … K čemu antivirus – není už Windows sám takovým virem?

Zajímavá 0 před 1070 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Tento spôsob „reklamného vtierania sa“ predsa nepoužíva len Windows. Nájdete ho reálne všade okolo seba, napríklad, prerušovanie televízneho vysielania reklamným blokom, poštové schránky fyzické aj elektronické plné reklám.
Antivírus…
antivírus, pokiaľ je účinný, vo väčšine prípadov zabráni prieniku škodlivých programov. Prirodzene trvalo 100% účinný antivírus nejestvuje. Ale aj svojim správaním na internete môžte obmedziť nežiadúce útoky.
A na záver, ak vám Windows nevyhovuje, je množstvo iných operačných systémov, dokonca aj bezplatných, ktoré môžte použiť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nauč se místo fňukání, Windows nastavit. Já žádné takové problémy nemám. A jen tak na okraj, nepoužívám Edge a nikde se mi nevnucuje. A mám Win 10.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Houby o tom víš a remcáš.
Edge se ti „vnucuje“ jako náhrada starého Internet Exploreru, která prostě v systému musí být (prohlížeč totiž není jen na prohlížení).
Prostě docela normální aktualizace systému.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… teda já počítačům moc nerozumím, w10 používám od začátku, a edge, jakožto nástupce „éčka“, vůbec neberu, ale že by se mi tam neustále cpal, tak to ne, ani po aktualizacích, jednou jsem nastavil chrome jako výchozí (plus asi dva další /operu a lišku/ na jiné) a nic mi to nehlásí, takže nevim, ale chyba bude asi někde jinde … žádné systémové chyby, žádné kritické nastavení, vše je ok už několik let …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… že by nový korektor, nebo jen dva nicky … kdopak je odolen, co upravil otázku ???

před 1068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Je to až s podivem, ale mám i osobní PC, nejen firemní. Uznávám, že PC za 67 000,– je trochu pod běžnou úroveň. Jak jsem nyní přeinstalovával OS, tak tím jsem prokázal, jak moc tomu nerozumím. Chápu.

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Tak vime, ze sis poridil drahy pocitac, super. Preinstalovani OS je v dnesni dobe tak jednoduche, ze ho zvladne dite na ZS. Zustal bych u toho chlubeni penezi, to pusobi lip ;)

před 1069 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Určitě si každé dítě přehodí partitiony, UEFI-LEGACY sekvenci VBR, roztáhne partition, přetáhne NTFS hlavičky na správná místa, rozřadí VBS sekvenci a ručně upraví GPT tabulku. Ano – mé znalosti Windows jsou pramalé. Když zelže přepsání LEGACI sekvence, bez načteného OS ručně upravím byte v prvních X sektorech a poznám, kde končí bootloader a kam ukazují jednotlivé segmenty. To předpokládám, že zvládne každý IT … (Ne, opravdu ne.)

před 1068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Matesax – kdybys byl vývojář, tak nebudeš plácat takové hlouposti.

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Budu to muset sdělit svému zaměstnavateli. Asi bych měl vypnout VisualStudio, povypínat IIS a microservisy … Škoda, že tohle nevěděli ani ve Fedoře.

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Je vyvojar, kouka jak se windows vyviji a ujizdi mu vlak.. nikdy jsem tskovejle problemy s windows nemel, nastavim si co potrebuju a je hotovo. Jine to muze byt na firemnim pocitaci, kde nastaveni a aplikce vnucuje spravce.

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Windows používám jen kvůli hrám. Čekám, kdy se konečně vývojáři odtrhnou od Windows …

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Arne1:

Jsem jenom pouhý Microsoft vývojář přes 12 let. Co já vím o Windows …

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak tam asi houby děláš, když máš takovej paskvil …

před 1070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek