Monyszek

Není recenze o tom podat svůj názor na film?

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s recenzemi. Psala jsem jednu recenzi a je něco špatně na formulaci typu „Moc filmů jsem s tím a tím hercem jsem neviděla, ale tahle role byla věrohodná.“ nebo „Sharon Stone si pamatuji ze základního instiktu, nic méně v tomhle filmu se změnila k nepoznání a měla jsem i problém určit, jestli je to opravdu ona.“ Jde mi o formu „ich“. Bylo mi totiž i řečeno, že tohle nikoho nezajímá a že tohle si můžu napsat nasvým osobním blogu. Jak by to tedy mělo vypadat?

Nejlepší odpověď
annas

Recenze je blízká kritice, takže hodnotí umělecké dílo, převažuje informativní charakter nad kritickým. Kritika je zase úvaha, takže jde o váš názor, pohled na dílo. Tomu odpovídá i jazyk.

Vycházím z vaší formulace, neznám kontext, takže nemohu celé posoudit. Proto část vašich vět převádím jazykově na ich formu, i když opravdu myšlenkově jsou nelogické.

  1. … ale tahle role byla věrohodná. Jenže kdo vám řekl, že byla role věrohodná? Jde o váš názor, takže je nutná ich forma – např. ale v této roli na mě púsobil věrohodně. Rozpor – neviděla jsem filmy s hercem x působil věrohodně … Z čeho usuzujete?
  2. Základní instinkt je název filmu, proto má být velké písmeno. Opět druhá věta v souvětí není ich forma. … nicméně v tomto filmu jsem ji nepoznala a měla problém určit, zda je to ona.

V čem spočíval problém, že jste herečku nepoznala? Její vzhled snad odpovídal roli, kterou hrála. Takže opravdu šlo o zevnějšek, herecký výkon apod.?.

Další odpovědi
iceT

Podle toho kde o filmech budeš psát.Pokud chceš napsat kvalitní a objektivní názor na tu či onu herečku,herce nebo film,je dobré vidět více filmů s daným hercem.
A nevím co je forma „ich“