Avatar uživatele
Monyszek

Není recenze o tom podat svůj názor na film?

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s recenzemi. Psala jsem jednu recenzi a je něco špatně na formulaci typu „Moc filmů jsem s tím a tím hercem jsem neviděla, ale tahle role byla věrohodná.“ nebo „Sharon Stone si pamatuji ze základního instiktu, nic méně v tomhle filmu se změnila k nepoznání a měla jsem i problém určit, jestli je to opravdu ona.“ Jde mi o formu „ich“. Bylo mi totiž i řečeno, že tohle nikoho nezajímá a že tohle si můžu napsat nasvým osobním blogu. Jak by to tedy mělo vypadat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3810 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Recenze je blízká kritice, takže hodnotí umělecké dílo, převažuje informativní charakter nad kritickým. Kritika je zase úvaha, takže jde o váš názor, pohled na dílo. Tomu odpovídá i jazyk.

Vycházím z vaší formulace, neznám kontext, takže nemohu celé posoudit. Proto část vašich vět převádím jazykově na ich formu, i když opravdu myšlenkově jsou nelogické.

  1. … ale tahle role byla věrohodná. Jenže kdo vám řekl, že byla role věrohodná? Jde o váš názor, takže je nutná ich forma – např. ale v této roli na mě púsobil věrohodně. Rozpor – neviděla jsem filmy s hercem x působil věrohodně … Z čeho usuzujete?
  2. Základní instinkt je název filmu, proto má být velké písmeno. Opět druhá věta v souvětí není ich forma. … nicméně v tomto filmu jsem ji nepoznala a měla problém určit, zda je to ona.

V čem spočíval problém, že jste herečku nepoznala? Její vzhled snad odpovídal roli, kterou hrála. Takže opravdu šlo o zevnějšek, herecký výkon apod.?.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Podle toho kde o filmech budeš psát.Pokud chceš napsat kvalitní a objektivní názor na tu či onu herečku,herce nebo film,je dobré vidět více filmů s daným hercem.
A nevím co je forma „ich“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek