Sober

Není protiprávní při demonstraci používat srp a kladivo na praporu?

V otázce není nic osobního. Rád bych se dozvěděl, jestli tento komunistický symbol, podle zákona, je považovaný za nelegální jako hákový kříž. Mám v tom trochu zmatek, domnívám se, že tomu tak je.Zřejmě se mýlím, protože v sobotní demonstraci tuto skutečnost policie tolerovala.

Nejlepší odpověď
baghira

Je to protiprávní: § 404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka
Z hlediska zákona není rozdíl mezi nacistickými nebo komunistickými symboly.

To, že jsou komunistické symboly většinou tolerované, je jiná pohádka.

Další odpovědi
dědapetr

Není ze zákona zakázána Komunistická strana nejsou zakázané ani symboly této strany.Spolu se zánikem reálného socialismu na přelomu 80. a 90. let 20. století se postupně přestal užívat; reformované komunistické strany zvolily symboliku jinou, jelikož právě zkřížený srp s kladivem byl vnímán příliš agresivně

Drap

Domnívám se že srp a kladivo , jako symbol nebyl doposud nikým oficiálně zakázán